Yüzbinler Her Yer Efrin, Her Yer Direniş’ Sloganları “DÜNYAYI EFRİNLEŞTİRDİLER”

517
ANF Images

Avrupa’da yaşayan Kürdistanlılar ve dostları Türk devletinin Efrîn’i işgal saldırılarına karşı ayağa kalkarak coşkulu ve görkemli yürüyüşlerle protesto ettiler.

Tüm dünyada sokaklara dökülen yüzbinler Afrin’le Avrupa, Kanada, Avusturalya arasında direniş köprüleri kurdular. 27 Ocakta Kürdistanlılar ve dostları görkemli direnişleri ile dünyayı Afrinleştirdiler.

Başta Köln olmak üzere gerçeklesen tüm Afrin yürüyüşlerinde Kürdistanlıların ulusal birliği Afrin direnişi ile sağlandığı gibi, farklı kimlik ve inançlarla da Afrin’de ki demokratik ulus paradigması direniş ruhu ile ortaklaştılar. Kürdistanlı, Türkiyeli, Asuri-Suryani, Ermeni, Aleviler AKP-MHP faşizminin Efrin’e yönelik saldırılarına karşı sessiz kalmayacaklarını ve bu kararlı mücadelelerinin sürdüreceklerini ortaya koydular. Tüm bu yürüyüşlerde ki katılımcılar haykırış ve öfkeleriyle Afrin sadece Afrin’de değil direnişlerle her yerde savunulmalıdır dedi.

Tüm dünyada eylemlere katılan o ülkelerin ilerici, devrimcileri de Türk sömürgeciliğin Efrin’e saldırılarının demokrasiye ve ilerici insanlığa karşı saldırı savaşı olduğunu haykırdı. Dünya devletlerinin iki yüzlü politikalarını ve sahte demokrasi söylemlerini teşhir ederek tepkilerini dillendirdiler. Devletlerin İşgalci Türk ordusuna verdikleri destek ve silah satışını derhal durdurmalarını talep ettiler. Kürt kurumları ve sembollerinin yasaklanması derhal durdurulmalıdır dediler.

Görkemli ve coşku dolu eylemlerde Erdoğan’a destek DAİŞ’e destektir, çetelere destektir, sessiz kalmak, hava sahasını açmak Türk devletinin katliam politikalarına ortak olmaktır ve buna derhal son verilmelidir dendi. Bu yürüyüşler bir kez daha gösterdi ki dünya kamuoyu ve basını Kürt özgürlük hareketinden yanadır. İktidarlar kirli siyasi çıkarları için Türk sömürgeciliğini desteklemekte ve göz yumarak ortak olmaktadır.

KCDK-E, 27 Ocakta tüm dünyada gerçekleşen eylemlerde Efrin’i görkemli sahiplenen ve direniş ortaya çıkaran tüm ülke meclislerimize, üyelerimize, Kürdistanlı, Türkiyeli, Laz, Çerkez, Ermeni, Asuri-Süryani, Alevi, Hristiyan, Müslüman, Avrupalı, kadın, çocuk, yaşlı herkesi, birlikte omuz omuza, kol kola duruşlarından dolayı kutluyor. Dünyayı Afrinleştiren tarihi direnişin katılımcılarını, emek ve değer verenlerini saygı ile selamlıyor ve teşekkür ediyoruz. Bu görkemli sahiplenme eylemlerini sonuç alana kadar kesintisiz biçimde sürdürmeye ve direnişi daha da yükseltmeye çağırıyoruz.

KCDK-E Eşbaşkanlık Divanı

28 Ocak 2018 / Belçika