Yeni yıl mesajı

270

İnsanlığı yeni felaketlere sürükleyecek 3. Dünya savaşının yaşandığı Ortadoğu’da uluslararası güçler ve bölge gerici devletleri yeniden paylaşım için kan dökmektedirler.
Merkezinde Kürdistan’ın olduğu bu savaş, talan ve paylaşımda halklar birbirine kırdırılmaktadır.

1. paylaşım savaşında Kürdistanı dörde parçalayan, Ortadoğu dengelerini değiştiren, katliam ve soykırımlara onay veren, öncülük yapan uluslararası güçler, bölge gericilikleri ve devletlerine destek çıkarak yeni katliam ve jenosit politikalarına yol açmaktadırlar. Rusya, ABD ve diğer uluslararası güçler Kürt halkının katliam ve soykırımına göz yumarak bu suça ortak olmaktadırlar.
Uluslararası güçler komployu güncelleyerek halkların boğazlanmasını ve Ortadoğu’nun cehenneme çevrilmesine sebep olmaktadırlar. Ortadoğu ve Kürdistan’da taşeronları üzerinden yürüttükleri vekalet savaşlarını yeni bir evreye taşıyarak 2018 yılını halklara kan ve gözyaşı olarak yaşattılar.
Bir çok olaya sahne olan 2018 yılı Kürt halkı açısından mücadelenin zirve yaptığı bir yıl oldu. Kürdistan’ın dört parçasında ve yurtdışında halkımız soykırıma karşı destansı bir direniş ortaya koydu. Uluslararası güçler ve bölge gericiliğinin geliştirdiği zulüm, diktatör Erdoğan ve AKP-MHP faşizminin organize ettiği barbar DAİŞ çetelerinin katliamları ve korku çemberi kırılarak halklara cesaret ve güç verildi. Başta Kürt halkı olmak üzere, bölge halkları gerici-faşist kuşatmaya karşı kahramanca mücadele yürüterek emellerini boşa çıkardı.

Reber Apo’nun geliştirdiği demokratik ulus paradigması başta Kürdistan’da olmak üzere Ortadoğu’da, dünyada büyük sempati kazandı ve insanlığın gelecek umudu oldu. Egemenlerin çıkarlarını ve işgallerini sürdürmek için Ortadoğu’da geliştirdiği kimlikleri ve inançları birbirine düşmanlık ve karşıtlık politikalarına karşı Reber Apo’nun geliştirdiği kadın özgürlükçü, eşitlikçi paradigma Kürtler, Araplar, Asuri-Süryani, Ermeni, Fars, Türkmen, Alevi, Ezidi, Hristiyan ve Müslüman halkları ve inançlar arasında özgürlükçü ve eşitlikçi ortak yaşamı Rojava’da yaşamlaştırması ve pratikte uygulamaları halkların çözüm modeli olarak gelişti güçlendi.

2018 yılında barbar DAİŞ çetelerine dünyayı dar eden, AKP-MHP faşizmini çöküşe getiren Kürt halkının onurlu mücadelesi yeni komplo ve baskılarla karşı karşıyadır. ABD, AB gibi devletlerinin iki yüzlü politikalarına rağmen Kürt halkı insanlık adına sürdürdüğü mücadeleyi zirveleştirerek sürdürmektedir.

Soykırımcı Erdoğan diktatörü ve onun tekçi AKP-MHP ittifakı tüm savaş araçlarıyla Kürt halkına ve kazanımlarına saldırarak yenilgisini önlemek istiyor. Başta Kürdistan olmak üzere bütün Ortadoğu’yu bekleyen tehlike karşısında halklarımız özgürlük mücadelesini yükselterek işgal ve soykırım planlarını boşa çıkarmak için mücadeleyi yükseltecektir.
2019 yılına girerken kararlıkla özgürlüğe yürüyen halkımız diktatör Erdoğan’ın saltanatına, gerici kuşatma ve yıkımına karşı özgürlük mücadelesini büyütecektir. Halklarımız başta Kürdistan da olmak üzere dünyanın her yerinde özgürlük mücadelesini büyüterek faşizmi yıkacak, 2019 yılını önder Apo`nun ve halkımızın özgürlük yılı yapacaktır.

KCDK-E Olarak Avrupa, Avusturalya, Kanada ve dünyanın dört bir yanında ki yurtsever halkımız, baskı ve zulme karşı duyarlı tüm halklar, muhalif, devrimci, demokrat, aydın herkesin insanlık için verdiği kavgasının eşitlik ve özgürlüklere vesile olması, savaşların olmadığı barış dolu bir 2019 yılı temenni ediyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı
31 Aralık 2018 / Brüksel