Yaşamının uzun yıllarını özgürlük mücadelesine adayan Şilan Fırat(Müzeyyen Palabıyık) hayata gözlerini yumdu

318

Şilan Fırat, ömrü boyu hep mücadele dolu bir yaşam sürdürdü. Özgürlük mücadelesi tek ideali oldu.

Maraş doğumlu Şilan Fırat, küçük yaşlarda İzmir’e ailesi ile göçmüş, özgürlük mücadelesi ile tanıştıktan sonra devrimci mücadeleye olan inancı büyümüş ve yaşamı boyu özgürlük mücadelesine bir tutkuyla bağlanarak sarılmıştır.

Türkiye’de siyasal mücadele yürütürken uğradığı bir çok gözaltı ve işkenceye rağmen bir adım dahi geri durmadan kararlılıkla devam etmiştir. Avrupa’da mücadele alanına 2000’li yıllarda katılan Şilan Fırat, görev ayırt etmeksizin bir çok sorumluluk üstlenmiş, tüm vazifeleri devrimci bir fedakarlıkla sürdürmüştür. Çalışmaların hepsine de canla ve başla sarılmıştır.

Son yıllarda ise Şehit Aileleri Kurumu (KOMAW) içerisinde fedakarca sorumluluk üstlenerek çalışmalar sürdürmüştür.

Şilan Fırat yoldaş geçirdi hastalık sonucu aramızdan ayrılmıştır. Kendisini saygıyla anıyor ve mücadelesini bıraktığı yerden kararlılıkla sürdüreceğimize söz veriyoruz.

Şilan Fırat yoldaş için 28 Nisan Cumartesi saat 13.00’da Masal Events, Ruhrallee 19, 45525 Hattingen bir cenaze töreni düzenlenecektir.

KCDK-E olarak Yurtsever halkımızı Şilan Fırat yoldaşın onurlu mücadelesine layık bir duruşla cenaze törenine katılmaya davet ediyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı