YARIN 1 Milyonla sokaklara çıkarak Efrin’i korumak için YERİ, GÖĞÜ İNLETELİM

594

Tam 50 gündür büyük direnerek, büyük kazanmayı esas alan Efrin geldiğimiz an itibariyle en kritik noktaya ulaşmış bulunmaktadır. Barbar Türk devleti 50 gün önce başlatmış olduğu katliam ve soykırım politikasını bugün itibariyle en kapsamlı noktaya ulaştırmış durumdadır.

Sözün bittiği yerdeyiz. İnsanlık tarihin en büyük sınavını veriyor. Karanlık çağları aratmayan, vahşi, insanlık dışı günleri yaşıyoruz! Tüm teknolojik donanım, silah, tank, top ve uçaklarla yeryüzünün onuru Kürt halkı katliam ve jenositte tabi tutuluyor. İşgalci Türk ordusu, Rusya’dan aldığı açık destek, Avrupa’nın, ABD ve Birleşmiş Milletlerin sessizliği nedeniyle açık bir katliamın eşliğine gelmiştir.

Durum çok ciddi ve kritiktir. İşgalci TC ve çeteler Afrin’e 2 kilometre mesafededir. Her an, çocuk, yaşlı ve kadın demeden büyük katliam ve jenosit gerçekleşebilir. Bu ahlaksız ve iki yüzlü savaşta Afrin halkı eşi benzeri olmayan bir katliyamla yüzyüze bırakılmıştır.

Şu an bu saatlerde Afrin bombalanıyor, havadan ve karadan vurularak büyük bir katliam yapılmaktadır. Avrupa’da bulunan Kürtler ve dostları olarak bu katliama izin vermeyeceğiz. Bu nedenle an itibariyle gece gündüz durmadan, bu katliamdan sorumlu olan Avrupa kurumlarının önünde eylemlerde bulunalım. Avrupa’nın da bu katliamdan sorumlu olduğunu ve bu katliamı durduracak konumda olduğunun bilinciyle Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu, Birleşmiş Milletler gibi kurumların önüne akarak, hayatı durdurma bağlamında milyonlarla sokaklara çıkalım.

Gün bugündür. Yarın yoktur. Söz bitmiş sıra Avrupa devletlerini harekete geçirme zamanıdır. Bu kararlılık ve sorumlulukla kimse işe, okula gitmemeli ve Efrin için büyük direnmelidir. Bu temelde tüm halkımıza, dostlarımıza, kurumlarımıza, kadınlara, ve gençlere sesleniyoruz; yarın 1 milyonun eylemine katılarak sokaklara, eyleme ve Efrin için ne gerekiyorsa onu yapmaya çağırıyoruz

Artık söz değil on binlerin, yüzbinlerin 1 milyon sokağa dökülerek bu utanca, bu jenositte ve bu katliama karşı haklı tepkisini gösterme anıdır. KCDK-E olarak halkımızı bulunduğu her yerde an itibariyle kitlesel olarak eyleme çağırıyoruz. Olacak vahşet, katliam ve jenoside karşı derhal harekete geçerek sokakları inletelim. Afrin halkı onurlu mücadele ederken, katliamla karşı karşıyayken bize durmak ve beklemek değil mücadele etmek, sokaklar dökülerek Erdoğan ve Rus devletini lanetlemek düşer.

Milyonlar olarak sokağa dökülerek Afrin Yalnız Değildir. Her Yer Afrin, Her Yer Direniş diye haykırıyoruz!

KCDK-E Esbaskanlik divani

10 Mart 2018 / Belcika