Viyana’daki uzun yürüyüş mitingle sona erdi

334

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik gerçekleştirilen 15 Şubat Uluslararası Komplosu’nu protesto etmek amacıyla düzenlenen uzun yürüyüş, yüzlerce kişinin katıldığı bir miting ve halk toplantısı ardından sona erdi.

Avusturya’nın St. Pölen kentinden başlayan uzun yürüyüş, bugün Viyana’nın girişindeki Hüteldorf Bahnhof meydanında yüzlerce kişinin uzun yürüyüşçüleri karşılaması ve Viyana Demokratik Kürt Toplum Merkezine doğru yürüyüş ile devam etti.

Yürüyüş boyunca Uluslararası Komployu kınayan pankart “Öcalan’a özgürlük Kürdistan’a statü”, “Öcalan için açlık grevi” pankartın kortejin önünde yer aldı. Öcalan’ın posterleri ve PKK flamaları da yürüyüşte taşındı.

Yürüyüş boyunca “Selam selam İmralı’ya bin selam”, “Öcalan’a özgürlük”,”Jin, Jiyan, Azadi” uluslararası komplo ve leyla güvenin yapmış olduğu açlık grevini anlatan bildiriler yol boyunca hem dağıtılarak kamuoyu bilgilendirildi.

Yürüyüşten sonra ise Viyana DKTM önünde bir miting düzenlendi. Yapılan konuşmalarda uluslararası komplo güçleri kınanırken Avusturya’nın Kürt sembollerinin yasaklanması da kınandı.

Miting sonrası açlık grevi eylemcilerini Kürdistanlılar ziyaret etti ve birlikte halk toplantısına katılım sağlayarak halk toplantısı yapıldı.