Uluslararası Komplonun 18’inci yıl dönümü, 11 Şubat’ta Strasburg’da Yapılacak Avrupa Merkezi Yürüyüşe seferberlik ruhu ile Katılalım

1177

15 Şubat Uluslararası Komplonun 18’inci yıl dönümü, Fransa’nın Strasburg kentinde 11 Şubat’ta düzenlenecek Avrupa Merkezi yürüyüş ile protesto edilecek. 11 Şubat Cumartesi günü Strasburg’da yapılacak olan ‘Öcalan’a Özgürlük, Kürdistan’a Statü’ yürüyüşüne basta Kürt halkı olmak üzere ve dostlarımızı tüm gücümüzle katılmaya çağırıyoruz.

Kürt Halk Önderi sayın Öcalan’ın 15 Şubat 1999’da uluslararası bir komplo ile tutuklanarak İmralı adasında ağırlaştırılmış tecride tabii tutuldu. Öcalan şahsında Kürt halkının iradesi ve özgürlük mücadelesi esir alınmak istenmiştir.

Sayın Öcalan’ın 18 yıldır verdiği direniş başta Rojava olmak üzere Ortadoğu’da bir umut ışığı olmuştur. Ortadoğu’daki savaş ve kargaşaya karşı tüm mazlum halklara barış umudu olmuştur. Halkların tüm farklılıklarına rağmen birlikte yaşama sevinci olmuştur.

Sömürgeci Türk devleti kanlı, vahşi ve barbarca saldırarak, Kürdistan kentlerini yerle bir ederek, insanları diri diri yakarak katletmektedir. Kürt halkı ve evlatları bu insanlık dışı vahşi saldırılara karşı yüksek iradeyle karşı koyarak direnmektedir.

Erdoğan faşizminin bu saldırı ve soykırımları Avrupa devletleri tarafından izlenmiş veya sesiz kalınıp onay verilmiştir. Avrupa devletlerinin sözde demokrasileri sınıfta kalmıştır

Bu yürüyüşte Kürt halkı ve kurumları uluslararası Kamuoyuna su çağrılarda bulunacağız.

  • Başta AB, AK, BM ve diğer güçlerinde Türkiye’nin tüm katliam ve yok etme politikalarına karşı sessizliklerini bozmaya ve tavır almaya çağırıyoruz.
  • Yine Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan’a karşı olan sorumluluklarını yerine getirmeye ve bir ana önce tüm hukuksuzluklara sonlandırmaya, Sayın Öcalan’ın özgürlüğü için sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz.
  • Kürdistan için ise; Kürtlerin dünya insanlığı için verdikleri mücadeleyle ve bu yeni yüzyılda demokrasi ve özgürlük alanında oncu konumuna gelmiş olmasından dolayı artık statülerinin tanınması ve temel siyasal muhatap olarak kabul edilmesi çağrısında bulunulacaktır.

KCDK-E olarak sayın Öcalan üzerinde süren 18 yıllık tecridi ve Kürdistan’daki soykırımı protesto etmek için halkımızı, tüm devrimci demokrat aydınları ve insanlıktan yana olan herkesi 11 Şubat Cumartesi günü Strasburg’da yapılacak olan ‘Öcalan’a Özgürlük, Kürdistan’a Statü’ yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.

Gün mücadele günüdür. Seferberlik ruhu ile Strasburg’a akıyoruz.

Yürüyüş başlama yeri: Boulevard de Metz, 67000 Strasbourg, Fransa  /  Başlama saati: 10.00

KCDK-E /Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi

09 Ocak 2017 / Brüksel