TJK-E’den Amed için eylem çağrısı

1144

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E) Amed’de Kürt halkının iradesine yönelik saldırılara karşı başta kadınlar olmak üzere tüm kesimleri eyleme çağırdı.

 

TJK-E tarafından yapılan açıklamada “sömürgeci faşist Türk devleti bir halkın kendi kendisini yönetme, kendi kültürü ve dili ile çalışmalar yapan temel kurumları olan belediyelere yönelik saldırı ve gasp dalgasını bir üst aşamaya taşımıştır” denilerek bu saldırıların halkın irade ve özgürlüğüne yönelik saldırılar olduğu kaydedildi.

Türkiye’de AKP polis devletinin karşısında direnenlerin kara bir faşizm ile teslim almaya çalışıldığının belirtildiği açıklamada “Herkesin sindiği, korktuğu ve kendi bireysel çıkarları ile kendisini ve insanlığını inkar ettiği kişiliksiz bir topluluk ve halk yaratmaya çalışan AKP diktatörlüğü topyekün imha ve katliamları pervasızca yürütmektedir.

Bu karanlık günlerden aydınlığa çıkmak demokrasi ve özgürlüklerin inşasını gerçekleştirmek için direnişi büyütmek ve mücadeleyi kesintisiz sürdürmek tek çözüm ve yöntemdir.

Avrupa Kürt Kadın Hareketi tüm bileşenleri ile bulunduğu her yerde Alevi, Ezidi, İslami kadın hareketi başta olmak üzere Rojava ve Rojhilat kadın hareketleri ve TJK-E kadın meclisleri ile bulunduğu tüm yerleşim yerlerinde direnişi yükseltecek ve mücadeleyi kesintisiz sürdürecektir.

Tüm Kürt kadınlarını ve dostlarını alanlara çıkmaya ve eylemlerini zenginleştirerek kesintisiz sürdürmelerini çağrısı yapıyoruz” ifadeleri kullanıldı.