Tectiye Karşı Tüm Ülkelerde Yapılacak Açlık Grevlerine Katılarak Mücadeleyi Yükseltelim

364

Rojava’da Reber Apo’nun fikirleri öncülüğünde gerçekleştirilen kadın özgürlükçü devrim, bu gün Ortadoğu’da yaşayan halkların etrafında birleştikleri yeni yaşam umudu olmuştur. Ortadoğu’da yaşayan halklar, bölge gericiliklerine, sömürgeci devletlere ve uluslararası işgal güçlerine karşı halkların ortak ve özgür yasamı olan demokratik ulus paradigmasının çözüm olduğunu görmekte ve yasamaktadırlar.
Barbar DAİŞ çeteleri ve destekçilerine karşı kadın öncülüklü mücadele büyük başarı sağlayarak insanlığın umudu ve dünya halklarına bir ışık olmuştur.

Ortadoğu ve dünya halklarına umut olan Reber Apo’nun felsefesi bu nedenle bölge gericiliği ve uluslararası egemenlerin  hedefi durumundadır. Reber Apo ve Kürt özgürlük hareketinin öncülerine dönük komplo ve tasfiye planı bu nedenledir.
Üç Kürt siyasetçi şahsında verilen karar uluslararası komplonun ikinci aşaması bu nedenle halkımızın ve mücadelesinin  tüm kazanımlarını hedeflemektedir. Önder Apo üzerindeki tecrit artık bir imha konseptine dönüşmüş durumdadır. İmha konsepti Kürt halkının öncülerini de  içine alarak uluslararası destekle yeni bir aşamaya gelmiştir. ABD`nin aldığı kararla komplonun ikinci aşamasını  devreye koymuştur.
Birinci komplo süreci nasıl ki halkımızın ve dostlarımızın direnişiyle boşa çıkarıldıysa, ikinci komplo süreci de Kürdistan halklarının mücadelesi, tarihsel hamle ve direniş ile yine boşa çıkaracaktır.
Leyla Güven’in de belirttiği üzere; “Sayın Öcalan’a uygulanan tecrit sadece bir kişiye yönelik cezaevi politikası değil ülkedeki demokratik muhalif tüm kesimlere uygulanan tecrit sistemidir”.

Komployu topyekün direniş ve mücadeleyle boşa çıkaracağız

Mücadelemizi  siyasal, diplomatik, toplumsal olarak bir bütün yürütmeliyiz. Mücadelenin başarısı tarihsel gelişmeler ortaya çıkaracaktır. Direnişimizi “Tecritti kıralım, faşizmi yenelim, Kürdistanı Özgürleştirelim” temelinde yapalım.  Bunun için Avrupa, Kanada ve Avusturalya’daki  tüm meclislerimiz ve bileşenlerimiz mücadeleyi sürekli ve güçlü yürütmelidir.

Mücadelemizin temelinde uluslararası komployu boşa çıkarmak ve Önder Apo üzerindeki tecritti kırmak olacaktır. Bu temelde tüm ülke ve eyaletlerde aralık ayının ilk haftasında başlamak üzere kitlesel dönüşümlü açlık grevleri yapılacaktır.

Diktatör Erdoğan, AKP-MHP faşizminin tüm muhaliflerine mağdurlarına, özgürlük ve eşitlik isteyen tüm demokratlara çağrımız diktatörlüğü yenilgiye uğratmak için başlayacak açlık grevlerine aktif katılarak sahiplenmeye ve ortaklaşmaya Davet ediyoruz.

KCDK-E olarak tüm halkımızı ve dostlarımızı tüm ülkelerde Aralık ayı başında başlayacak dönüşümlü açlık grevlerine katılarak sahiplenmeye çağırıyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı
26 Kasım 2018 / Belçika