Tecritti Kıralım, Sayın Öcalan ve Türkiye’de ki Politik Tutsakları Özgürleştirelim

492

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan  İmralı işkence hanesinden 20 yıldır ağır bir tecrit altında direnişini sürdürmektedir. Son iki yıldır hiçbir biçimde kendisiyle, ailesi, ve avukatları herhangi bir görüşme yapılmıyor, kendisinden hiçbir biçimde  haber alınamıyor.

Türk Devleti Kürt halk önderi üzerindeki tecritti derinleştirip pervasızlaştırırken, başta CPT, Avrupa Konseyi ve diğer uluslararası kurumların sessizliğinden cesaret almaktadırlar. Türk devleti İmralı’daki tecritti derinleştirdikçe Kürdistan’daki katliamlarını, Türkiye’de muhaliflere yönelik baskılarda eşzamanlı olarak artmakta ve kural tanımaz biçimde sürmektedir.

Tüm ülkeyi tam bir hapishaneye çevrilerek, aydınların, muhaliflerin, düzene karşı olan herkesin zindanlara tıkıldığı bir cehenneme dönmüş durumdadır. Türkiye’de faşist rejimin azgın baskısı ve saldırıları toplumsal muhalefeti topyekün sindirmeye yönelmiştir. Sayın Öcalan ve siyasi tutsaklar üzerinde uygulanan tecrit ve izolasyona karşı tepkiler şiddetle karşılık görmektedir. Avrupa üç maymunları oynayarak sessizliği ile  faşist Türk rejiminin bu katliamcı ve baskıcı politikalarına  destek vermektedir.

Tüm bunlara karşı HDP Milletvekili Leyla Güven, Türkiye ve Kürdistan cezaevlerindeki binlerce siyasi tutsak Sayın Öcalan üzerindeki Tecritti durdurmak için açlık grevi başlatmıştırlar.

Şimdide 6-21 Aralık tarihleri arasında Avrupa’da başlayacak  açlık grevleri kitlesel bir şekilde sürdürülecektir.  Bu eylem dalgasıyla faşist Türk rejiminin tecrit ve izolasyonuna karşı mücadele dalgası başlatmış bulunuyoruz. Yine Kürt halkı üzerinde uygulanan soykırım ve Reber Apo  üzerinde uygulanan izolasyona karşı sessiz kalan Avrupa ve dünya kamuoyuna karşı duyarlılık çağrısı yapmak için açlık grevlerimiz Avrupa’nın tüm ülkelerinde, Kanada ve Avusturalya’da  sonuç alıncaya kadar devam edecektir. Yine 15 ve 22 Aralık tarihlerinde aynı amaçla ülke ve eyalet düzeyinde yürüyüşlerle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Tüm toplum merkezlerimizi, bileşenlerimizi, yurtsever halkımızı, devrimci, demokrat, aydın tüm muhalif kesimleri  6-21 Aralık tarihleri arasında tüm Avrupa ülkelerinde, Kanada, Avusturalya ve Japonya`da yapılacak dönüşümlü açlık grevlerine aktif katılım ve ziyaretlerle sahiplenmeye çağırıyoruz.

KCDK-E Eş başkanlık Divanı
4 Aralık 2018 / Belçika