Sydney ve Melbourne’de Öcalan’ın özgürlüğü için çadır eylemi

1018

Sydney şehrindeki Demokratik Kürt Toplum Merkezi tarafından örgütlenen çadır eylemi Belediye Meydanında gerçekleştirildi. Eyleme Avustralyalılar büyük ilgi gösterdi.

NAV-KURD yöneticilerinin yanı sıra KNK’den temsilcilerin de katıldığı eylemde DKTM üyeleri ve Avustralyalı Kürt dostları da yerlerini aldı.

Eylemde, Türkiye’nin Kürdistan’da gerçekleştirdiği katliamlar ve Öcalan’a uygulanan tecridin konu edildiği çok sayıda bildiri dağıtıldı.

MELBOURNE

Melbourne’da da Victoria Demokratik Kürt Toplum Merkezi tarafından iki günlük bir çadır eylemi organize edildi. Eylem dün kitlesel bir etkinlikle sona erdi.

Melbourne şehir merkezindeki Devlet Kütüphanesi önünde yapılan çadır eylemine Avustralyalılar büyük ilgi gösterdi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü ve Kürdistan’da yaşanan devlet katliamına dikkat çekmek için gerçekleştirilen eyleme NAV-KURD yöneticilerinin yanı sıra, Kürt Kadınlar Birliği Derneği yöneticileri, KNK temsiciliği, DKTM üyeleri ve Avusturalyalı dostlar katılım sağladı.

Cuma ve Cumartesi günleri yapılan çadır eylemi saat 10 ile 16 arasında gerçekleştirildi. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın hayatını anlatan ayrıca Demokratik kamuoyuna, Avrupa hükümetlerine, Avrupa Birliğine ve Avusturalya hükümetine çağrı niteliğinde çok sayıda bildiri dağıtıldı.