Strasbourg’daki nöbet eylemi 20’inci gününü geride bıraktı

637

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Fransa’nın Strasbourg kentindeki AK binası önünde düzenlenen oturma eylemi 20’inci gününü geride bıraktı.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın yanına CPT’den bir heyetin gitmesi talebi ile Fransa’nın Strasbourg kentindeki Avrupa Konseyi (AK) binası önünde düzenlenen oturma eylemi sürüyor.

Günlük programlarını aksatmayan eylemciler ayrıca Strasbourg’daki Cleber Meydanı’nda Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine ilişkin bildiri de dağıttı.

CPT ile yapılan görüşmede alınan klasik yanıtlara Kürdistanlılar tepki gösterirken, CPT’nin yaklaşımını ise sorumsuzluk olarak nitelendirdi.

Eylemcileri, dün Avrupa’nın çeşitli ülke ve kentlerinde yaşayan çok sayıda Kürdistanlı ziyaret etti. Özellikle Êzidî kurumları ziyaretçiler arasında yoğun bir şekilde yer aldı.

Eyleme kadınların katılımı ise yoğun bir şekilde sürüyor.

Nöbet eylemcileri, yarın Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın paradigmasını Avrupalı kamuoyuna tanıtmak amacıyla 9 Ekim günü Strasbourg’dan start alan Öcalan kütüphanesi eylemcilerini ağırlayacak.