Şırnak halkı için dayanışma kampanyasına tüm gücümüzle seferber oluyoruz

904

Heyva Sor a Kurdistanê’nin başlattığı “Şırnak halkı için dayanışma” kampanyasını KCDK-E olarak tüm gücümüzle sahiplenip yürüteceğiz.

Soykırımcı Türk devleti, yakıp, yıkarak halkımızın evlerine geri dönmesini engellemekte, zorbalık ve baskıyla diz çöktürmek istemektedir. 14 mart 2016 tarihinden beri “sokağa çıkma” yasağı altında adeta halk cezalandırılmaktadır. 6 aydır halkımız zülüm ve baskı altında direnmekte ve toprağını terk etmeme konusunda büyük bir mücadele vermektedir. Şırnak halkı aç, susuz kalma ve barınak sorunu yaşamasına rağmen onurlu mücadele vermektedir.

Sömürgeci Türk devleti Şırnak il merkezindeki mahallelerde  tüm konutları hasarlı veya sağlam ayırt etmeksizin yıkmaktadır. Şırnak halkı ciddi bir barınma sorunu ile karşı karşıyadır. Şırnak halkı devletin uyguladığı işgalci, soykırımcı şiddet ve baskısıyla karşı karşıyadır.

Halkımızın ihtiyaçlarının acil olarak halledilmesi gerekmektedir. Şırnak halkının yaşam koşulları kötüleşmektedir. Bir çok aile derme çatma baraka ve çadırlarda yaşam mücadelesi sürdürmekledirler. Yaklaşan sert kış koşulları durumu daha da zorlaştıracaktır. Soğuk ve sert geçecek kış mevsiminde halkımızın acil olarak kışlık çadıra, sobaya, döşek ve battaniyeye ihtiyacı vardır.

Cizre’nin özgürlük savaşçısı Mehmet Tunç ve daha bir çok kahramanın kutsal mücadelelerine bağlı kalmak ve onların taşıdığı bayrağı onurluca taşımak için sahipleneceğiz ve seferber olacağız. İşgalci ve asimilasyoncu Türk devletinin baskısı altında insanlık mücadelesi veren Şırnak halkıyla dayanışma içinde olmamız insani ve ahlaki bir sorumluluğumuzdur.

Heyva Sor a Kurdistanê, Şırnak halkının kışlık çadır, soba, döşek ve battaniye ihtiyacını gidermek için başlattığı maddi dayanışma kampanyasına KCDK-E olarak tam bir dayanışma ruhuyla sahipleniyoruz. Tüm gücümüzü bu kampanyaya vererek dayanışma örneği sergilemeye halkımızı çağırıyoruz.

Avrupa’da yaşayan sayısı yüzbinleri bulan yardımsever halkımızı, dostlarını; yaşadığımız her yerde hemen acil olarak Heyva Sor a Kurdistanê  ile birlikte dayanışma kampanyaları başlatmaya çağırıyoruz. Her türlü çaba, biçim ve dayanışma yöntemleriyle KCDK-E olarak seferber olalım. Tüm demokratik toplum merkezlerimiz bulundukları her yerde Sur, Cizre, diğer özyönetim şehirlerindeki kardeş aile ve Heyva Sor a Kurdistanê’nin başlattığı kampanyalarda aktif yer almaya çağırıyoruz. Tüm kurumlarımız Şırnak halkı için aktif kampanyaya başlayacaktır. Kürtler ve dostları her tür imkan ve olanakları kullanarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.

KCDK-E

Brüksel / 28 Eyl. 16