Şırnak halkı için dayanışma kampanyasına tüm gücümüzle seferber oluyoruz

683

Heyva Sor a Kurdistanê’nin başlattığı “Şırnak halkı için dayanışma” kampanyasına tüm gücümüzle seferber oluyoruz.

Halkımıza tam bir soykırım dayatan Türk devleti, yıkıp yaktığı evlere halkımızın geri dönmesini engellemekte, açlığa ve sefalete terk etmek istemektedir. 14 mart 2016 tarihinden beri “sokağa çıkma” yasağı altında adeta halk cezalandırılmaktadır. 6 aydır halkımız zülüm ve baskı altında direnmekte ve toprağını terk etmeme konusunda büyük bir mücadele vermektedir. Şırnak halkı aç, susuz kalma ve barınak sorunu yaşamasına rağmen onurlu mücadele vermektedir.

Sömürgeci Türk devleti Şırnak il merkezindeki mahallelerde tüm konutları hasarlı veya sağlam ayırt etmeksizin yıkmaktadır. Şırnak halkı ciddi bir barınma sorunu ile karşı karşıyadır. Bir taraftan gıda ihtiyacı, bir taraftan barınma sorunu ve devletin uyguladığı işgalci soykırımcı şiddet ve baskıyla Şırnak halkı karşı karşıyadır.

İhtiyaçlar acil olarak halledilmezse yaşam koşulları daha da kötüleşecektir. Bir çok aile derme çatma baraka ve çadırlarda yaşam mücadelesi sürdürmekledirler. Yaklaşan sert kış koşulları durumu daha da zorlaştıracaktır. Soğuk ve sert geçecek kış mevsiminde halkımızın daha da mağdur olacağı kesindir. Önlem alınmazsa sonuçları daha da kötü olacaktır. Halkımızın acil olarak kışlık çadıra, sobaya, döşek ve battaniyeye ihtiyacı vardır.

İşgalci ve asimilasyoncu Türk devletinin baskısı altında insanlık mücadelesi veren Şırnak halkıyla dayanışma içinde olmamız insani ve ahlaki bir sorumluluğumuzdur.

Heyva Sor a Kurdistanê, Şırnak halkının kışlık çadır, soba, döşek ve battaniye ihtiyacını gidermek için başlattığı maddi dayanışma kampanyasına KCDK-E olarak tam bir dayanışma ruhuyla sahipleniyoruz. Tüm gücümüzü bu kampanyaya vererek dayanışma örneği sergilemeye halkımızı çağırıyoruz.

Avrupa’da yaşayan sayısı yüzbinleri bulan yardımsever halkımızı, dostlarını; yaşadığımız her yerde hemen acil olarak Heyva Sor a Kurdistanê ile birlikte dayanışma kampanyaları başlatmaya çağırıyoruz. Her türlü çaba, biçim ve dayanışma yöntemleriyle KCDK-E olarak seferber olalım. Tüm demokratik toplum merkezlerimiz bulundukları her yerde Sur, Cizre, diğer özyönetim şehirlerindeki kardeş aile ve Heyva Sor a Kurdistanê’nin başlattığı kampanyalarda aktif yer almaya çağırıyoruz.