Sevda Çağdaş ve Eylem Ataş Wuppertal’de anıldı

1513

Minbic’i özgürleştirme hamlesinde DAİŞ çeteleri ile yaşanan çatışmada yaşamını yitiren MLKP savaşçısı Sevda Çağdaş (Raperîn Dicle) ve BÖG savaşçısı Eylem Ataş (Cemre Heval) için Almanya’nın Wuppertal kentinde bir anma etkinliği düzenledi.

Wuppertal Karawane derneğinde, AGİF tarafından düzenlen anma etkinliğine Wuppertal DKTM’den bir heyette katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan anma etkinliğinde konuşan AGİF temsilcisi, “DAİŞ çetelerine karşı özgürlük savaşında iki genç devrimci kadın ön siperlerde yerini aldı ve kavgada en önde durup çetelerle onurluca mücadele ederek ölümsüzleştiler” dedi.

Kuzey Kürdistan ve Rojava Kürdistanında halkların en direngen evlatları, en kararlı, en fedakar, en cesur ve halklarına sevgiyle bağlı evlatlarını yitirdiklerini söyleyen AGİF temsilcisi, “Şehit haberleri bizim için bir yönüyle acı olsa da, diğer yönüyle esasen insanlığın ölmediğini, yaşadığını, geliştiğini ve yarınlara taşıdığını gösteriyor. Özgürlük için canlarını siper eden ve gözlerini kırpmadan çetelerle savaşarak ölümsüzleşen tüm fedakar şehitlerimiz umudumuzu biliyor, özgürlük tutkumuzu güçlendiriyor, geleceğe olan bağlılığımızı daha fazla büyütüyor. Bizde bu değerleri yaratan bütün yoldaşlarımız önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Anma etkinliğinde katılımcılarda birer konuşma yaptı. Sevda Çağdaş (Raperîn Dicle) için hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından anma etkinliği ‘Şehîd Namirin’ sloganları ile son buldu.