Sayın Öcalan’ın sağlığını güvenliğini ve özgurlüğünü sağlamak için demokratik direnişimizi yükseltelim

1092

Sayın Öcalan’ın sağlığını güvenliğini ve özgurlüğünü sağlamak için demokratik direnişimizi yükseltelim

Kürt Halk Önderi Reber APO’nun sağlığı ve güvenliğinin halen belirsiz olduğu önemli bir süreçten geçiyoruz. Bir taraftan halkımız üzerinde çeşitli senaryolar planlanmakta ve katliamlar gerçekleştirilmekte ve bir taraftan da önderliğimiz ile ilgili kabullenemeyeceğimiz bir esaret uygulanmaktadır. Sağlığı ve yaşamı ile ilgili kaygılarımızın hat safhaya geldiği bu günlerde Şengal  Ezidi Meclisi CPT önünde bir açlık grevi başlatacağını açıklamıştır.

Kürt Halk Önderi Öcalan’ın sağlığı, güvenliği temelinde CPT önünde başlayacak olan bu açlık grevi kararına  KCDK-E olarak tüm bileşenlerimizle ve gücümüzle destekleyerek ortaklaşarak sahipleneceğiz. Şengal halkının kendi özgürlüğünü Önder APO’nun özgürlüğünde görmesi ve bu temelde böylesi anlamlı bir eylemi başlatması oldukça önemli ve değerlidir. Bu eylemi Avrupa’da bulunan İslami ve Alevi hareketleri de katılım göstererek destekleyeceğini bildirmiştir.

KCDK-E olarak bu eylemin anlamına denk düşecek bir sahiplenme ve ortaklaşmayı esas alarak tüm gücümüzle eyleme katılacağız. Başta güney Almanya, İsviçre ve Fransa olmak üzere tüm üye kurumlarımızla ve  Toplum merkezlerimiz eylemin başlayacağı 23 ağustos günü saat 11.00 yapılacak basın toplantısına tüm gücümüzle katılarak eylemi başlatacağız. Sengal Ezidi Meclisi öncülüğünde başlayacak süresiz dönüşümsüz açlık grevine katılma ve 5 günlük dönüşümlü destek açlık grevlerine ve ziyaretlerimizle eylemin öznesi olarak en yüksek düzeyde katılacağız,

Yine KCDK-E olarak Avrupa, Kanada, Japonya, Avusturya’daki tüm toplum merkezlerimiz ve üye kurumlarımız tüm ülkelerde ve şehirlerde Başkan APO’yu sahiplenme eylemlerini yükselterek ve yaygınlaştırarak basta CTP, Avrupa konseyini  ve uluslararası kurumları harekete geçirene kadar  eylemlerimizi yükseltmeye çağırıyor. Tüm Eylemlerin merkezine Strasburg süresiz açlık grevin taleplerini koyarak Reber APO’nun sağlığını ve güvenliğini sağlayana kadar kesintisiz demokratik direnişimizi yükselteceğiz.

KCDK-E olarak Bu eylemin gerekli kamuoyunu yaratması için gerek diplomatik ve gerekse de toplumsal alanın tüm gücüyle emeğini katması ve bu doğrultuda hareket ederek sonuç alıncaya kadar mücadeleyi yükseltmek  için herkesi bu eylemi sahiplenmeye çağırıyoruz.

Şengal Ezidi Meclisi öncülüğünde başlayan açlık grevine KCDK-E olarak bileşenlerimiz ve tüm toplum merkezlerimizle katılımcı ve yürütücüsü olacağız. Bu nedenle tüm bileşenlerimiz ve toplum merkezlerimiz açlık grevi eylemini başından sonuna kadar bir görev sorumluluk içinde katılacaktır.

Ayrıca içinden geçtiğimiz bu hassas sürecin canlı şahidi olan ve bizimle omuz omuza mücadele alanlarında birlikte hareket eden tüm devrimci, demokrat aydın örgüt, grup ve kişilere aktif katılma ve desteklerini her zaman ki gibi sunmaya davet ediyoruz

Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi / KCDK-E

22 Ağustos/ Brüksel