SAYIN ÖCALANA ÖZGÜRLÜK, ORTADOĞUYA DEMOKRASİ

587

TÜM İLERİCİ, DEVRİMCİ KAMUOYUNA ÇAĞRINIZDIR.!

SAYIN ÖCALANA ÖZGÜRLÜK, ORTADOĞUYA DEMOKRASİ

İçinden geçtiğimiz siyasal süreçte Türkiye ve Kürdistan’da özgürlük ve adalet talebinde bulunan, mücadelesini yürüten demokrasi güçlerine karşı topyekün bir saldırının olduğunu biliyoruz. Faşizmin bu saldırılarına karşı bütün demokrasi güçlerinin birleşerek karşı mücadeleyi geliştirmesinin önemli olduğunu birkez daha vurguluyoruz.

Faşist Türk devletinin bu saldırı ve baskıları tek başına örgütlemediğini biliyoruz. Emperyalist devletlerden aldığı destekle, kurduğu ekonomik ve siyasal ilişkileri devreye koyarak bütün hak taleplerine karşı saldırılarını örgütlüyor. Başta Almanya olmak üzere Avrupada temek hak ve özgürlüklerimize, slogan ve sembollerimize karşı faşizmin uygulamalarına benzer uygulamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunu 4 Kasım Düseldorf yürüyüşünde açık bir şekilde gördük ve yaşadık. Almanya’yla başlayıp tüm Avrupa ülkelerine yayılması amaçlanan bu hak gasplarına karşı demokrasi ve ilerici güçlerimizi birleştirerek cevap olmalıyız.

Hem Türkiye ve Kürdistan’daki faşist uygulamalara karşı, hemde başta Almanya olmak üzere Avrupa devletlerinin uygulamaya çalıştıkları temel demokratik hakların ve özgürlüklerin hızla gaspedilmesine, eylem ve etkinliklerimizin yasaklanmasına, düşünce ve fikir açıklama hakkımızın yasaklanmasına, bizleri var eden sembol ve bayraklarımızın yasaklanmasına, bayrak, pankart, resim, döviz, slogan gibi kendi siyasal fikirlerimizi yansıtacağımız sembollerimizin yasaklanmasına, Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın resimlerinin yasaklanmasına, dünya halklarına başına bela olmuş Daiş’e karşı onurlu mücadele yürüten PYD, YPG, YPJ bayraklarının yasaklanmasına, temel insan hakkı olan yeme, içme hakkımızın miting ve yürüyüşlerde elimizden alınıp yasaklanmasına, insanların bilgilenme hakkı olan standların yasaklanmasına asla müsade etmeyeceğiz. Birlikte mücadeleyle tüm bu saldırıları aşacağız. Türkiye ve Kürdistan’da faşizme boyun eğmediğimiz gibi faşizmle işbirliği yapan başta Almanya olmak üzere Avrupa devletlerinin bu saldırılarına karşıda boyun eğmeyeceğiz. Mücadelemizle bu saldırıları boşa çıkaracağız.

Tüm demokratik kamuoyunu, demokratik ve özgürlüklerden yana olan tüm anti faşist kurum ve kuruluşları Almanya’nın Stutgart ve Hanover kentlerinde gerçekleştirilecek yürüyüşlere katılmaya çağırıyoruz.

Bölge ve ülkelerin katılımları; Belçika, Hollanda, Fransa, İsviçre ve Almanya’nın orta ve Güneyi Stutgart yürüyüşüne, Almanya’nın kuzey eyeletindeki şehirlerin Hanover yürüyüşüne katılımı gerçekleştirecek.

ÊDİ BESE , OMUZ OMUZA TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ SAVUNALIM PLATFORMU