SAYIN ÖCALANA ÖZGÜRLÜK KÜRDİSTAN’A STATÜ!

1083

Dünyanın gözü önünde Kürt halkı barbar faşist Türk devleti tarafından katledilmekte, evleri, işyerleri, dini inanç yerleri yakılmakta, yıkılmakta, hayvanları öldürülmektedir. Halkın oyuyla seçilmiş politikacılar, aydınlar, öğrenciler, kadınlar ve çocuklar tutuklanmakta ve tehdit edilmektedir.

İnsanların yaşam ve söz söyleme hakları ellerinden alınmakta ve susturulmaktadır. Baskı ve tehditle milyonlarca insan üzerinde korku imparatorluğu kurulmuştur. Türk devletinin polisi, askeri ve tüm asayiş kurumları topyekûn Kürt halkın üzerine saldırtılarak sindirilmektedir.

Kürt halkı başta olmak üzere Türkiyeli tüm muhalifler, demokratlar, farklı inanç grupları olan Aleviler, Hristiyanlar ve Ezidiler insanlık tarihin en baskılı, en zalim diktatörlüğün katliamı ve baskıları ile karşı karşıyadır. Türk devleti kültürel ve tarihi soykırımlar uygulamakla yetinmeyerek, doğayı ve çevreyi tahrip ederek doğa düşmanlığı yapmaktadır.

Cizre`de, Gever`de, Sur`da ve diger kurdistan sehirlerinde her türlü silah ve bombardımanla savunmasız Kürt halkının üzerinde terör estirilmektedir. Evler, işyerleri yerle bir edilmekte ve halk göçe zorlanmaktadır. Halkın temel ihtiyaçları olan gıda, sağlık vb. ihtiyaçları nerdeyse imkansız hale getirilmiştir. Gıda ve sağlık yardımları kasıtlı olarak engellenmekte, halk sağlık sorunlarıyla baş başa bırakılmaktadır.

Türkiye’nin batısında faşist-ırkçı zihniyetle devlet güdümlü yapılar, Kürt halkına düşman edilmektedir. Halkların birbirinden nefreti bilinçli olarak örgütlenmektedir. Türkiye’nin batısında Kürt emekçiler ve vatandaşlar ırkçı gruplar tarafından linç edilmektedir.

Ortadoğu, Türkiye ve Dünya’ya barış ve demokrasi fikirleriyle alternatif bir model sunan Kürt Halkının ulusal önderi sayın Abdullah Öcalan 17 yıldır esir tutulmaktadır. Sayın Öcalan nezdinde 40 milyonluk Kürt ulusunun iradesi ve yaşamı esir edilmiştir. 2015 yılının nisan ayından bu yana hayatından ve yaşamından bir haber alınmamaktadır. Avukatlarının ve ailesinin görüşme hakkı gasp edilmiştir. Sayın Öcalan’ın şahsında, Kürt halkı, barış, demokrasi ve özgürlük esir alınmıştır.

Kürtlerin ve Alevilerin yoğun yaşadıkları Maraş Terolara ve diğer yerleşim merkezlerine Suriye’den getirilen ISID yerleştirilerek bölgenin demografik konumu değiştirilmek istenmektedir. Ortadoğu’da özelde de Suriye’de insanlığın onuru için barbar ISID terörüne karşı canını hiçe sayan Kürt halkı gözlerinizin önünde katlediliyor ve yok edilmeye çalışılıyor. Dünya ve Avrupa hükümetleri bu vahşete sessiz kalıyor ve seyrediyor. Avrupa devletleri Erdoğan diktatörlüğünün tehdit ve şantajlarına sessiz kalarak onay veriyor. Bu kötü sınav Avrupa’nın tarihine kara bir leke olarak yazılacaktır. Avrupa hükümetleri mülteci meselesine Kürtleri ve demokratları feda ederek demokrasisini yaralamıştır.

Faşizmi milyonların ölümüyle acı dolu yaşamış siz Avrupa halklarına çağırı yapıyoruz; sessiz kalmayın, Kürt halkının yaşadığı bu jenosidi görün ve elinizi barışa ve demokrasiye uzatın. Elinizden ne geliyorsa bu katkınızı insanlık, demokrasi ve barış adına henüz geç değilken yapın. Hitler faşizminin katliamlarına tanıklık etmiş ve bizzat yaşamış Avrupa halkları, yaşanan bu acı ve baskılar karşısında sizi Kürt halkının yanında olmaya çağırıyoruz.

Kürdistan’da ki katliamları, Türk devletinin halkımıza karşı uyguladığı soykırım politikasını teşhir etmek, Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü ve uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmek ve baskıları protesto etmek için Köln, Düsseldorf, Dortmund, Hannover, Hamburg, Bremen, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Münih, Nürnberg, Mannheim, Bern, Bassel, Zürich, Cenevre, Marsilya, Lyon, Paris, Roma, Japonya, Brüksel, Amsterdam, Den Haag, Stockholm, Oslo, Helsinki, Kanada, Avusturalya ve Kopenhag’da başlattığımız çadır eylemlerine sizlere desteklemeye ve dayanışmaya çağırıyoruz.

Kahrolsun faşizm, kahrolsun diktatörlük

Yaşasın Halkların Dayanışması

Yaşasın özgürlük, barış ve demokrasi mücadelemiz

 

Avrupa Demokratik Kürt Toplum Kongresi / KCDK-E