Salzgitter, Kasel ve Marsilya’da eylem

122

Avrupa’da yaşayan Kürdistanlıların açlık grevleri ile dayanışma, eylemlere dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri etkinlikler devam ediyor.

Almanya’nın Salzgitter kentinde belediye ve yerel gazetelere dosya verilirken, Marsilya Marignan’da ise gençler bir yürüyüş düzenledi. Almanya’nın Kassel kentindeki açlık grevi de sürüyor.

SALZGITTER

Almanya’nın Salzgitter kentinde Berçem Cilo Kadın Meclisi üyesi bir grup kadın belediye ve yerel basına dosya verdi.

Belediye yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, açlık grevleri ile yakından ilgileneceklerini ve toplantılarında dosyanın içeriğini gündeme getireceklerini belirtti.

Kadınlar, daha sonra da yerel gazeteleri ziyaret etti.

KASSEL

Almanya’nın Kassel kentinde Kürdistanlıların başlattığı süresiz-dönüşümlü açlık grevi 4’üncü gününde. Açlık grevcilerini değişik kurum ve kuruluş üyeleri de ziyaret ediyor. Almanya’nın Hessen Eyalet Parlamentosu Sol Grup Milletvekili Throsten Felstehausen açlık grevcilerini ziyaret ederek, destek sundu.

Felstehausen, “Eyleminiz kutsaldır, siz direnerek, kazanacaksınız” diyerek dayanışmasını dile getirdi.

MARSİLYA

Fransa’nın Marsilya kentinde de Tevgera Ciwanên Şoreşger aktivistleri açlık grevi direnişçilerine dikkat çekmek amacıyla bir eylem düzenlendi.

Açlık grevi direnişlerine karşı tepkisizliğe de tepki gösterilen eylemde, Öcalan’ın posterleri, PKK bayrakları taşındı. Eylemde, “Biji Serok Apo”, “Be Serok jiyan nabe” sloganları atıldı.

BORDEAUX

Fransa’nın Bordeaux kentinde de Tevgera Ciwanên Şoreşger aktivistleri bir sivil itaatsizlik eylemi ile açlık grevi direnişlerine dikkat çekti.

Sainte-Catherine Caddesi’nde sivil itatsizlik eylemi gerçekleştiren gençler bildiri de dağıttı.

Bildirinin de okunduğu eylemde sık sık “Öcalan’ı özgürlük”, “Kahrolsun faşist Türk devleti” ve “katil Erdoğan, ortağı CPT” sloganları atıldı.