Sakinelerin Hesabını Sormak İçin Paris Yürüyüşüne Katıl

438

Tarihi katliamlar, yargısız infazlar, göz altında kayıplar, sokak infazlarıyla yazılan Türk devleti, 9 Ocak 2013’de Paris`te Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’i katlederek yen bir sayfa eklemiştir. Paris’in orta yerinde, Türk devletinin katliam timi olan MİT’in öz örgütlemesiyle 3 özgürlük savaşçısı alçakça katledildiler.

Hayatının uzun yıllarını Kürt halkının özgürlüğüne adamış, devletin her türlü işkencelerine karşı direniş ruhunu yaşatmış bir katın savaşçı olan, PKK’nin önder kadrolarından Sakine Cansız’ın özel olarak seçilmesi tabii ki tesadüfü değildir. Kürtlerin bağımsızlık mücadelesini katliamlarla bastırma geleneğinin bir parçası olarak seçilen Sakine Cansız’ın katledilmesiyle, ardılarına göz dağı verilmeye çalışılmıştır.

Fakat nafile, Türk devletinin geçmiş katliamları nasıl ki Kürtlerin özgürlük mücadelesini durdurmadıysa, bununla da durduramayacaktır. Yüzlerce Kürt kadını yeni Sakineler olmak için mücadelenin en ileri mevzilerinde yerini almıştır.

Edi Bese platformu olarak; devrimci, demokrat, ilerici kişi ve kurumları Sakinlerin hesabını sormak için 6 Ocakta Paris’de düzenlenecek yürüyüşe katılarak, hesap sarmaya çağırıyoruz.

Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Şaylemez Ölümsüzdür!

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Yaşasın Halkların Kardeşliği