Roboski Katliamının Hesabını Soralım ve Yeni Roboski’lere Karşı Mücadelemizi Yükseltelim

350

28 Aralık 2011 yılında Türk savaş uçakları diktatör Erdoğan talimatıyla çoğu çocuk olan 34 sivil Kürdü bilinçli ve planlı olarak katlettiler.

Türk sömürgeciliği Kürdistan’da uyguladığı katliam politikaları ile Kürdistan halkına diz çöktürme ve özgürlük mücadelesini tasfiye ederek sonuç almak için, sürekli kirli politikalar devreye koymaktadır. Roboski katliamı da Türk devletinin Kürt düşmanlığı politikalarının sonucu geliştirilen bilinçli ve planlı bir katliamdır. Katliamı gerçekleştiren katil komutanın, katliamdan sonra terfisinin yükseltilmesi ve diktatör Erdoğan tarafından ödüllendirilmesi Roboski katliamının Türk devletinin planlı bir katliamı olduğunun açık ifadesidir.

Bu devlet katliam ve baskı ile Kürdistan’daki halkımızın özgürlük yürüyüşünü engelleme politikalarıyla sonuç alamayacaktır. AKP-MHP faşizmi Kürt düşmanı politikasıyla, dört parça Kürdistan ve dünyada Kürt halkının olduğu her yerde kazanımlara karşı kirli savaş ve katliam politikalarını devreye koymuş bulunmaktadır. Rojava’ya, Şengale, Maxmura saldırıları da bu politikaların Kürdistan halklarına karşı topyekûn  Savaş konseptidir.

Türk devleti savaş ve katliam politikalarını önce İmralı’da Reber Apo’ya karşı derinleştirerek, bunu tüm Kürdistan coğrafyasına yaymayı devreye koymuştur. Bu tecrit tüm halkımıza, demokrasi güçlerine ve özgürlüğe karşı uygulanan bir tecrittir. Uygulanan bu tecrit, baskı politikaları yeni Roboski’lerin ve  katliamların habercisidir.

KCDK-E Olarak Roboski katliamını kınıyor, şehit düşenleri saygıyla anıyoruz. Roboski katliamını ve tüm Roboski şehitlerini unutmayacağız,  unutturmayacağız.

KCDK-E olarak tüm halkımıza, dostlarımıza ve ilerici insanlığa çağrımız AKP-MHP faşist devletinin halklarımıza karşı  geliştirdiği topyekûn saldırı politikalarına karşı, topyekûn direniş ve  mücadeleyi yükselterek tecritti kıralım, faşizmi yıkalım, Kürdistanı özgürleştirelim.

KCDK-E Eş başkanlık Divanı

28 Aralık  2018