ROBOSKİ AKP DEVLETİNİN PLANLI KATLİAMIDIR

454

Türk devleti Kürdistan’da gerçekleştirdiği katliam, inkar ve asimilasyon politikaları ile hep Kürt halkının mücadelesini bastırma ve imha etmeyi amaçlamıştır.

Halkımızın özgürlük ve eşitlik mücadelesini bastırmak için katliam ve soykırım politikalarını devreye koyarak durdurmak istemiştir. Türk devletinin bu politikaları günümüze kadar değişmeden ve ara vermeden devam etmektedir. AKP fasit iktidarı da bu Kürt düşmanı politikaları sürdürerek, daha da pervasızlaştırarak sistematik ve planlı olarak uygulamıştır.

28 Aralık 2011’de Türk devleti bu kanlı tarihine yeni bir katliam eklemiştir. Kana susamış devlet savaş uçaklarıyla, 34 Kürt gencini bombalayarak hunharca katletmiştir. Dönemin başbakanı bu katliamın emrini ben verdim diyerek, katliamın planlı olduğunu itiraf etmiş, gerçekleştirenlere de ödüler vererek Kürt düşmanı politikalarını açıkça ilan etmiştir.

AKP-MHP faşist devleti Cizre, Sur, Gever, Nusaybin, Şırnak ve diğer özyönetim şehirlerinde, Sengal’de, Mahmurda, Rojava’da savaş ve katliam politikalarını uygulayarak halkımızın direnişini ve özgürlük yürüyüşünü engelleyeceğini sanmıştır. Bu soykırımcı planlar Kürt halkının özgürlük mücadelesi ve kahramanca direnişi sonucu boşa çıkarılmıştır. Bilinmelidir ki Türk devletinin Kürt düşmanı politikası tüm parçalarda ki Kürdistan halkını topyekûn hedeflemektedir. AKP-MHP devletinin iç siyasette olduğu gibi bölgede ve uluslararası ilişkilerdeki tek gündemi Kürt halkının kazanımlarını tasfiye etmek ve herkesi bu kirli politikalarının ortağı yapmaktır.

Roboski katliamı AKP iktidarı ve onun faşist diktatörü Erdoğan’ın planlı politikaları sonucu gerçekleştiğini bilmekteyiz. Tüm bu katliamların hesabını sormak ve özgürlük yürüyüşümüzü zafere ulaştırmak için her zamankinden daha çok ulusal birliğimizi, örgütlülüğümüzü ve direnişimizi büyütmeliyiz.

KCDK-E olarak Roboski şehitlerini saygı ile anıyor, onlara layık olmak için daha çok mücadeleyi yükselteceğimizi yineliyoruz. Halkımızın onurlu mücadelesi ve özgürlük yürüyüşü mutlaka zaferi sağlayacaktır. Tarih karşısında hiçbir zulüm, hiçbir zalim hesap vermeden kurtulamayacaktır. Kazanan halkımızın özgürlük mücadelesi olacaktır.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı

Brüksel / 26 Aralık 2017