Ramazan Bayramı Kutlu Olsun

942

Ramazan ayı boyunca din istismarcısı Erdoğan ve AKP hükümeti şehirlerimizi,  köylerimizi ve ormanlarımızı yakıp yıkmak suretiyle yaşam ve barınma imkanlarını ortadan kaldırarak, insanlarımızı başka yerlere göçertmeye zorlayan politikalar ile halkımızın direnişini kırmayı ve teslim almayı hedefledi..

AKP devleti aynı katliamcı politikalarınıda bugün başlayan mübarek  Ramazan bayramı gününde sürdürmektedir. DAIS Zihniyetli  AKK, müslüman halkımızın  inancını  ve bayramını  kutlamasına müsade etmediği gibi saldırıları ile  bayramlarınıda engellemektedir. Sahtekar Erdoğan ve hükümetinin mübarek ramazan ayında olduğu gibi bugün bayram gündede halkımıza ve kutsallarımıza saygısızca saldırılarını devam etirmektedir.  Din ahlak ve hukuk tanımayan  NEMRUT Erdoğan ve AKP devleti halkımızın ve  demokratların direnişi karşısında kaybedecektir.

DAIS Zihniyetli Erdoğan köylerimizi ve sehirlerimizi bombalıyarak insanlarımızın evlerini ve işyerlerin yakıp yıkarak kendine muhtaç etme ve  onurluca direnen halkımıza diz çökertmeyi hedeflemektedir.

Herkes onurluca direnen, devlete diz çökmeyen, evleri yakılıp yıkılan  insanlarımıza sahip çıkmalı ve bayramda onları yalnız  bırakmamalı maddi ve manevi dayanışmayi güçlendirmesi gerekmektedir.

Bayram vesilesiyle başta tüm özyönetim direnişindeki şehirlerimizde yaşıyan insanlarımızın ziyaret ederek onları sahiplenip  ulusal birliği ve ortak dayanışma ruhunu güclendirmeliyiz.

KCDK-E olarak bu bayramin  halkımıza ve mazlum insanlıga  özgürluk, eşitlik,  kardeslik, demokrasi ve adelet  getirmesini dileği ile  başta Kürt halkının olmak üzere tum insanlığın bayramını kutluyoruz. Bu bayramın dayanışma ve paylaşımın artmasına vesile olmasını diliyoruz.

 

KCDK-E (Avurpa Demokratik Kurdistanlilar  Toplum Kongresi)

5 Temmuz 2016