Paris’te Öcalan için eylemler

649

Fransa’nın başkenti Paris’in beş merkezinde Kürt Halk önderi Abdullah Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği için eş zamanlı eylemler yapıldı.

Paris’in Drancy, Villiers Le Bel, Normandia,Villeuneuve- Saint Gorges ve Evry banliyölerinde Öcalan’dan haber alınmamasını Protesto etmek için saat 19.00’eylemler düzenlendi.

DRANCY

Drancy Demokratik Kürt toplum merkezi öncülüğünde Kürt Halk önderi Abdullah Öcalan’ın üzerinde uygulanan tecrite dikkat çekmek, sağlığı ve güvenliği için yürüyüş yapıldı.

Drancy DTKM lokali önünde toplanan yüzlerce Kürdistanlı ” Öcalan’a özgürlük ” pankartı ve Öcalan’ın fotoğrafının bulunduğu flamalar taşıyarak “Öcalan’a özgürlük” sloganları attı.

Yürüyüş boyunca Öcalan’a yönelik uygulanan tecriti anlatan yüzlerce bildiri dağıtıldı.

Bobigny merkezine gelindiğinde bir konuşma yapan Drancy DTKM eş başkanı Ali Alcı ” Öndeliğimizin özgürlüğü için her gün alanlarda olunması gerekiyor. Avrupa’daki tüm Kürdistanlıların ayağa kalkması lazım, Önderlikten bir haber alınanana kadar heran eylem halinde olacağız ” dedi.

Eylem ” Be Serok Jiyan Na Be ” sloganları ile son buldu.

VİLLİERS LE BEL

Villiers Le Bel Demokratik Kürt toplum merkezi meclisi üyeleri Kürt Halk önderi Abdullah Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği için eylem yaptı.

Villiers Le Bel DTKM’nin çağrısıyla yüzlerce Kürdistanlı Villiers Le Bel garı önünde toplandı.

Kitle ” Öcalan’a özgürlük ” sloganları atarak Villiers Le Bel Demokratik Kürt toplum merkezi lokaline kadar yürüyüş gerçekleştirdiler.

Yürüyüş boyunca Öcalan’a yönelik tecrite dikkat çeken yüzlerce bildiri dağıtıldı.

Eylemde konuşan DTKM eş başkanı Şiyar Semsur ; Önder Apo’dan bir alınana kadar kesintisiz eylemlerimiz devam edecektir.

Semsur Paris’te yaşayan tüm Kürdistanlıların yarın saat 14.00’de Paris merkez derneğinde toplanma çağrısında bulundu.

NORMANDİA

Fransa’nın Normandia bölgesinde Kürt Halk önderi Abdullah Öcalan’dan haber alınmamasını Protesto etmek bir eylem düzenlendi.

Mantes la Jolie Demokratik Kürt toplum merkezi meclisi öncülüğünde Kürdistanlıların yoğun katılımı ile gar önünde başladı.

“Liberte Öcalan” pankartı taşıyan kitle “Be Serok Jiyan Na Be” sloganları atarak bilgilendirme için yüzlerce bildiri dağıtıldı.

Notre Dame kilisesi önünde yapılan konuşmalarda Öcalan’dan haber alınana kadar eylemlerimiz artarak devam edecektir denilerek, yarın saat 14.00’de Paris merkez derneğinde toplanma çağrısı yapıldı.

VİLLEUNEUVE- SAİNT- GORGES

Villeuneuve- Saint Gorges’ da Kürdistanlılar Öcalan’dan haber alınmamasını Protesto etmek için eylemler düzenledi.

Villieneuve Saint Gorges Demokratik Kürt toplum merkezi meclisi öncülüğünde yapılan eyleme yüzlerce Kürdistanlı katıldı. Villeuneuve Saint Gorges belediyesi binası önünde toplanan yüzlerce Kürdistanlı ” Öcalan’a özgürlük “pankartı açarak Öcalan üzerinde uygulanan tecriti anlatan bildiriler okudular.

Eylem Öcalan’dan haber alınıncaya kadar heryerde eylem halinde olunması çağrısı ile son buldu.

EVRY

Paris’in Evry banliyösünde Kürt halk önderi Abdullah Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği için eylem yapıldı.

Evry DTKM çağrısıyla yüzlerce Kürdistanlı Grgniy garı önünde toplanarak belediye binası önüne kadar yürüyüş gerçekleştirdiler.

Yürüyüş boyunca ” Öcalan’a özgürlük ” “Biji Serok Apo ” sloganları atarak bildiriler dağıtıldı.

Eylem Evry Demokratik Kürt toplum merkezi meclisi eş başkanı Lamia Seven’in Önderlikten haber alınana kadar eylemlere daha güçlü katılma çağrısı ile son buldu.