Paris, Londra, Den Haag ve Basel’de Öcalan için eylem

373
ANF Images

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan tecride dikkat çekmek amacıyla Paris, Londra ve Den Haag’da eylem düzenlendi.

PARİS

Fransa’nın başkenti Paris’te Kürt halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan ağırlaştırılmış tecride dikkat çekmek için yapılan eylem üçüncü gününde devam etti.

Evry ve Creil demokratik Kürt toplum merkezi meclisi üyeleri Paris’in Chatelet les Halles meydanında bilgilendirme standı açarak Öcalan üzerinde uygulanan tecride dikkat çekti.

Öcalan’a özgürlük pankartının açıldığı eylemde yüzlerce bildiri dağıtıldı.

Meclis üyeleri Öcalan’ın özgürlüğü için yapılan eylemlere güçlü katılım çağrısı yaparak, “Bizler her gün alanlarda olacağız özgür Önderlik özgür Kürdistan için eylemlerimiz kesintisiz devam edecektir” mesajı verdi.

LONDRA

İngiltere’nin başkenti Londra ve çevresinde yaşayan Kürdistanlılar bugün Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için çadır eylemi başlattı.

Londra’nın Trafalgar Meydanı’nda yapılan çadır eylemi, 24 Haziran Cumartesi gününe kadar sürecek. Meydan’da ‘Öcalan’a Özgürlük’ pankartı açan eylemciler, Öcalan’a uygulanan tecridi içeren bildiriler dağıttı.

İngiltere’nin Hull-York kentinde de çadır eylemi başlatıldı. “Öcalan’a özgürlük” kampanyası kapsamında yürütülen çadır eylemi 24 Haziran’a kadar sürecek.

Eylemde çok sayıda bildiri dağıtıldı.

DEN HAAG

Hollanda’nın Den Haag kentinde de eylem düzenlendi. Çok sayıda bildiri eylem boyunca dağıtıldı, açıklamalar okundu.

BASEL

İsviçre’nin Basel kentinde ise Demokratik Kürt Toplum Merkezi ve Ronahi Kadın Meclisi öncülüğünde Marktplatz’daki Kanton Parlamentosu önünde düzenlenen stant eylemi ikinci gününde devam etti.

Almanca bildirilerin dağıtıldığı eylem İsviçrelilerin yoğun ilgisini çekti.

Öcalan’a uygulanan ağırlaştırılmış tecride dikkat çekmek amacıyla açılan stantta bilgilendirme yapılıyor. “Öcalan’a özgürlük” sloganlarının da atıldığı eylem, yarın da devam edecek.