Orlando’daki katliamı lanetliyoruz

770

KCDK-E, Orlando’daki katliamı lanetleyerek, katliamcı DAİŞ’e karşı mücadele veren Kürtlerle dayanışma çağrısında bulundu.

KCDK-E olarak bu insanlık dışı barbar katliamı kınıyor, ölen tüm masum insanların ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Tüm dünya bir kez daha bu barbar DAİŞ zihniyetinin insanlığa nasıl düşman olduğunu gördü. AKP ve bölge gerici güçleri tarafından beslenen bu çağdışı zihniyet en kanlı yüzüyle insanlığa saldırmaya devam ediyor. Başta Ortadoğu, Rojava ve Türkiye’de bu çeteler Kürt halkına ve insanlığa karşı katliamlar gerçekleştirmekte ve suç işlemektedir. İnsanlığın başına bela edilen bu barbar çetelere karşı Kürt halkı onurlu bir mücadele vermektedir.

Bu ceteler tarafindan bir kez daha dünyanın öteki ucunda, ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando kentinde masum insanlar  hunharca katledilmiştir. Bu çeteleri büyütüp besleyen AKP hükumeti ve Türk devletine  karşı dünya sessiz kalmamalıdir. Avrupa halkları ve tüm dünya bu vesileyle Kürt halkının insanlık için DAİŞ çetelerine karşı verdiği mücadeleye destek vermeli ve dayanışmalıdır.

Bu çetelere her türlü desteği veren faşist Türk rejimi aynı zihniyetle Kürt şehirleri Cizre, Sur, Nusaybin ve bir çok kentte savunmasız Kürt halkını bodrum katlarında diri diri yakarak insanlık suçu işlemiştir ve işlemeye devam etmektedir. Avrupa ve dünya buna seyirci kalmıştır. Bugün aynı çeteler ve aynı zihniyet Avrupa ve dünyanın bir çok yerinde insanlığı katletmeye devam etmektedir. Mülteci krizi karşılığında Kürt katliamlarına seyirci kalan Avrupa hükümetleri bu cani çetelerin tehdidi altındadır. Unutmamalıyız ki bu çeteler ve bu zihniyet insanlık düşmanıdır.

KÜRT HALKIYLA DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Şengal ve Rojava’da Kürtlerin katliamcılara karşı insanlık şerefini temsil ettiğine vurgu yapılan açıklamada, Avrupa hükümetleri ve halklara Kürt halkıyla dayanışma çağrısında bulunuldu.

Bu çete ve canilere siyasi ve lojistik destek sunan faşist Türk devleti ve diktatör Erdoğan, haklara, inançlara, kadınlara ve tüm insanlığa düşmandır. İnsanlık faşist Türk devletinin gerçek yüzünü görmeli ve karşı koymalıdır. İnsanlığı bu vahşete karşı ortak mücadeleye  çağırıyoruz.

KCDK-E