Örgütlenmek, güçlenmek, söz sahibi olmak için Navendlere Üye Olalım!

1048
Ortadoğu ve Kürdistan’da olduğu gibi, Avrupa ve diasporada ki Kürtlerde, 40 yıllık mücadelelerinin sonucu önemli bir kurumsallaşma ve örgütlenme düzeyine kavuşmuş durumdadır.
KCDK-E olarak 20’ye yakın ülkede 400 kurumla önemli bir kurumsal gücü açığa çıkarttığımız bir gerçektir. Demokratik ulus paradigmasının özü olan meclislerimizin (Demokratik Toplum Merkezleri) bu örgütlü gücümüze tekabül eden üye düzeyine ulaşamadığını maalesef belirtmek durumundayız.
Yurtdışındaki kurumlarımızın yaratılması ve gelişmesi, halkımızın özverisi ve sahiplenmesi ile bu aşamaya gelmiştir. Halkımızın özgücü ile yarattığı bu kurumlar, eski sahiplenme tarzıyla bulunduğumuz şehirlerde ve ülkelerde siyasetin ve diğer alanların öznesi haline gelmede yeterli değildir. Tüm dünyada olduğu gibi bizde de kurumlar üye sayısıyla etki alanlarını genişletebilirler. Kurumlarımız etrafında örgütlenen eylem ve etkinliklere katılım, üye sayımızın artmasıyla daha etkili bir hale gelecektir.
“Güçlü toplum, örgütlü toplumdur” şiarıyla, tüm halkımız ve dostlarımız yaşadıkları ya da en yakın oldukları şehirlerdeki Demokratik Toplum Merkezlerine üye olmalıdır. KCDK-E olarak, ülke toplum merkezleri ve konseyleri başta olmak üzere tüm bileşenlerimize çağrımız, kongre kararımız olan üyelik kampanyamızı bir seferberlik ruhuyla yürütmeleridir. Bizler, demokratik ulus inşa etmek için, kurumlarımızda ki örgütlenmeyi büyütmeye, halkımızı Demokratik Toplum Merkezlerimize üye olmaya çağırıyoruz.
Avrupa Demokratik Kürtdistanlilar Toplum Kongresi / KCDK-E   ,
Belcika 16 Temmuz 2016