Onurumuzu Korumak İçin Direne Direne Kazanacağız

6129

Değerli yoldaşlar, cezaevlerindeki direnişler 59. gününde ve ölüm sınırındadır. AKP faşizminin dayattığı kişiliksizleştirme ve teslim alma politikalarına karşı tek savunma mekanizması olan bedenlerini açlığa yatıran halkımızın ve ülkemizin vicdanı olan tutsakların onurlu sesine ses vermek insanlık, yurtseverlik ve demokrat olmanın görevidir. Cezaevi direnişçilerinin onurlu mücadelelerine ve ölümlerine sessiz kalmak toplumsal vicdanın ölmesi anlamına gelir. Bu nedenle herkesi bu  kararlı zindan direnişçilerinin eylemini sahiplenmeye ve büyütmeye çağırıyoruz. Tüm meclislerimizin kitlesel eylemliliklerin yanı sıra bulundukları alanlardaki basın kuruluşlarını, toplumsal kuruluşları, siyasi partileri ve şahsiyetleri ziyaret ederek açlık grevindeki direnişçilerin taleplerinin kabul ettirilmesi için kamuoyunu harekete geçirmelidirler.

Onur kırıcı ve kirli savaş politikalarına karşı zindan direnişçilerinin elindeki tek silahı olan bedenini açlığa yatırma sözün bittiği yerdir. Onurlu durmanın ve onuruna sahip çıkmanın günüdür. Bu onurlu zindan direnişi karşısında sessiz kalmak, sahip çıkmamak AKP-MHP fasit politikalarına ve ölümlerine onay vermek demektir. Sesiz durmak seyirci durmaktır.

Zindan direnişçileri bedenlerini ölüme yatırarak sınav veriyorlar. Ya biz rolümüzü oynuyor muyuz, seslerine ses olabiliyor muyuz, yaşamaları için mücadelelerini büyütebiliyor muyuz? Mücadele kararlılığımızı göstermemizin ve onurlu bir insanlık mücadelesinin parçası olmanın vicdani muhasebesi ile karşı karşıyayız. Ya onurumuzun ayaklar altına alınmasına seyirci kalacağız ya da direne direne kazanacağız.

Zindan direnişçilerinin hepimize çağrısı eylemlerimizi ve direnişlerimizi yükseltmemizdir. Bizler hepimiz seferberlik ruhu ile direnişimizi yükselterek ancak bu onurlu direnişçilere cevap olabiliriz.

KCDK-E olarak 15 Nisanda tüm Avrupa ülkelerinde, Japonya, Kanada, Avusturalya’da yapılacak merkezi eyalet ve saha yürüyüşlerine tüm onurlu ve vicdan sahibi insanları katılmaya çağırıyoruz.

KCDK-E / Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi 

13 Nisan 2017 / Brüksel