Öcalan’a Özgürlük Nöbeti Bordeaux DKTM üyelerinde

535

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü şiarıyla Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen nöbet eylemini bu hafta Bordeaux şehrinden gelen ve çoğunluğu kadınlardan oluşan yeni bir grup tarafından yürütülüyor.

25 Haziran 2012’de Strasbourg’daki Avrupa Konseyi (AK) binası önünde başlatılan Öcalan’a Özgürlük Nöbeti, 267’inci haftasına girdi.

Öcalan’ın mücadelesi, fikirleri ve Kürtlerin özgürlük taleplerinin dillendirildiği nöbet eylemini bu hafta Bordeaux şehrinden gelen Mediha Demir, Şerefnas Buksur, Sultan Yılmaz ve Giyasettin Doğan adlı Kürdistanlılar devam ettiriyor.

‘KÜRTLER KENDİ KİMLİĞİNE SAHİP ÇIKMALI’

Bordeaux Demokratik Kürt Toplum Merkezi adına eyleme katılan grup üyeleri adına konuşan Giyasettin Doğan, Kürt halkının kendi yaralarını kendisinin sarması gerektiğini söyleyerek, mücadelenin halkın desteğiyle yürüyeceği gerçeğine dikkat çekti. 40 milyonluk Kürt halkının kendi kimliğine sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Doğan, Kürtlerin ancak birlik halinde var olabileceğinin altını çizdi.

Eylemcilerden Sultan Yılmaz ise, Öcalan’a ve şehit analarına selam gönderdiği konuşmasında, Öcalan’dan uzun sürelerdir haber alınamamasının kendilerini endişelendirdiğini söyledi.

Bordeaux şehrinden gelen eylemciler, Pazar gününe kadar nöbette kalarak  çevreden geçen Fransızlar ile yabancı turistleri bilgilendirecekler.