Öcalan kütüphanesi Fransa turunu bitirdi

637

“Öcalan kütüphanesi- Öcalan ve tüm politik tutsaklara özgürlük” otobüsü Fransa’nın başkenti Paris’te Republiqe Meydanı’nda düzenlenen miting ile Fransa turunu tamamladı.

Kürt Halk önderi Abdullah Öcalan’ın düşüncelerini, ideolojisini, biyografisini ve kitaplarını tanıtan “Öcalan kütüphanesi- Öcalan ve tüm politik tutsaklara özgürlük” otobüsü Fransa’nın başkenti Paris’te Republiqe Meydanı’nda coşkuyla karşılandı.

Saat 18.00’de Republiqe meydanına gelen Öcalan’a özgürlük otobüsünü Fransız kurum temsilcileri, Fransız dostlar, Kürdistanlılar ve Paris Govend Meclis, Paris TEV-ÇAND üyeleri halaylar, zılgıtlar ve “Liberez Öcalan” sloganları ile karşıladı.

Republique Meydanı’nda düzenlenen mitingde KCDK-E Eş Başkanı Fatoş Göksungur, KCDK-E divan kurulu üyesi Murat Ceylan, Yeşiller Partisi temsilcisi Sergio Coronado, Siyasetçi Patrick Farbiaz, Katalonya Halk Meclisi üyesi Daniel Villard ve Fransa Demokratik Konfedaralizim üyesi Alain Touboul kısa birer konuşma yaptı.

Kürdistan ve Ortadoğu’da kalıcı barışın Öcalan’ın özgürlüğü ile sağlanacağı belirtilen konuşmalarda, “Suriye’de barbar DAİŞ çetelerine karşı savaşarak Reqa’yı özgürleştiren YPJ- YPG savaşçılarıdır. Avrupa ülkeleri PKK’yi terör örgütü listesinden çıkarmalıdır” denildi.

Etkinlik TEV-ÇAND sanatçılarının sahne alması ardından halay ve sloganlar ile sona erdi.