Öcalan’ın Özgürlüğü, Rojava’nın Statüsü için ve Kayyum Rejimine Karşı Direnişi Yükselt!

213

Kürtler öncülüğünde geliştirilen halkların kardeşliği, kadın ve inançların kendi kimlikleriyle özgürce var olabilmeleri stratejisi her geçen gün AKP-MHP faşizan rejimini çöküşe sürüklemektedir. Oysaki 30 Ekim 2014’te Erdoğan liderliğindeki MGK’nin Kürtlere karşı aldığı çökertme planıyla Kürtler çökertilecekti. 2016’da kayyum rejimiyle Kuzey Kürdistan da sistematik soykırım konsepti yürürlüğe konuldu. 31 Mart yerel seçimleri ve İstanbul seçimleriyle Kürtler AKP-MHP faşizmine büyük bir tarihi yenilgi yaşattılar. Seçim başarısı Türkiye halkları üzerinde korku perdesini yırtmış, aydınların, yazarların, muhalif politikacıların, inanç kesimlerini, sanatçıların, kadınların, kısacası faşizmin mağduru olan tüm kesimleri ses çıkarmaya karşı koymaya cesaretlendirmiştir. Ancak AKP-MHP demokratik bilinçle aydınlatılmış ve örgütlü olan Kürtleri Yeni Osmancılık stratejisi engel olarak görmektedir. Bunun için tekrardan 19 Ağustos 2019 da Amed, Wan ve Mardin’e kayyum rejimini iktidara getirerek Kürt soykırım stratejisini sürdürmek istemektedir. Ancak halkımız ve Türkiye’deki demokratik güçlerin dayanışmasıyla Amed, Wan ve Mardin’de de büyük bir direnişle çıkmaza girmiş bulunmaktadır.

AKP-MHP faşizminin derin Kürt nefreti ve anti Kürt stratejisinde Kürtlerin faşizme karşı geliştirdikleri demokratik alternatifle de alakalıdır. Kürtler AKP-MHP’nin Yeni Osmancılık yayılma politikası için geliştirdikleri İŞİD gibi insanlık düşmanını mücadeleleriyle yenilgiye uğratarak salt Türkiye, İran, Irak ve Suriye değil tüm Ortadoğu ve dünya halklarını Türk militarizm ve saldırganlığından korumuştur. Kürdistan’ı işgal ederek, Kürt soykırım politikasını uygulayarak Ortadoğu’da yeni bölgesel güç olma çabasında olan AKP- MHP rejimi her geçen gün çökmektedir.

Suriye’de işgal politikasını ilerletemiyor, çünkü karşısında demokratik ulus temelinde birleşen Kürt, Arap, Aşuri-Süryani-Keldani, Ermeni, Çeçen, Çerkez, Türkmen yine Müslüman, Alevi, Hıristiyan, Ezidi ve kadınlar omuz omuza durmaktadır.
Güney Kürdistan’da da işgali gerçekleştirmemektedir, çünkü karşısında ulusal birlik bilinci gelişmiş halk gerçekliği; tarihten ders çıkarmış Kürt siyasal gerçekliği ve Türk ordusunu tüm modern teknolojinse rağmen ona sürekli yenilgi yaşatan çağdaş muazzam bir ulusal direniş durmakta.

Kısacası günümüzde AKP-MHP soykirim ve politikalarina karsi Kürtler ise Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın demokratik-toplumsal örgütleme perspektifi temelinde hem Türkiye, Suriye, Irak ve İran’da istikrarın, demokrasinin ve barışın gücü olmaktadırlar. Kadın özgürlüğünü demokrasinin öncelikli ilkesi bilerek, kadın özgürlüğüyle toplumsal dönüsümu ve özgürlesmeyi gerçekleştiren Kürtler, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın bu felsefiyle tek Ortadoğu’da değil küresel çapta da insanlarda, demokrasi güçlerinde de büyük heyecan, moral ve motivasyon açığa çıkmasına katkı sunmuşlardır.

Tüm bu nedenlerden ötürü bu yılki Kültür Festivalimzi ‘’Öcalan’ın Özgürlüğü, Rojava’nın Statüsü için ve Kayyum Rejimine Karşı Direnişi Yükselt!’’ sloganıyla Siyasal yani cok öne cikarak Kürt, Türk, Arap, Asuri, Ermeni, laz, cerkez, Alevi, Musluman, Ezidi , hiristiyan halklari ve inanclari birlikte organize etmektedir.

Halkimizin ve dostlarimizin AKP-MHP siyasi darbe operasyonu KAYUM karsisinda tepkileri yükselmis buda kitle katilimin yüksel olacagini gözönune alan komutemiz halkimizin ve dostlarimizin yüksek katilim isteğini karşılamak icin 14 de yapacagimiz Kulturel ve siyasal etkinliğimizi ihtiyaclarimizi karşılayacak daha büyük bir yerde 21 Eylül 2019, Grusseltpark, Stadionweg 6225 xr Maastricht, Hollanda’da adresinde Gerçekleştirecektir.

KCDK-E olarak AKP-MHP faşizmin Rojava, Guney Kurdistan saldirilareina ve KAYYUM Rejmine karsi sesini yüktecek herkesi ,Kadınlar, Gençler Çocuklar; Kürtler, Türkler, Araplar, Farslar, Aşuri-Süryani-Keldani, Ermeni, Çeçen, Çerkez, Türkmen, Fars, Alevi, Hıristiyan, Ezidi, Müslüman, Kakei, Feyili, Yaresan, Zerdeşti, Şebek, Hewrami ve Hollandalı, Alman, İngiliz, Fransız, Belçikalı kısacası tüm Avrupa’lı barış ve demokrasi severleri 21 Eylul `de Maastricht ́e katilarak ortaklaşmaya davet ediyoruz.

KCDK-E Esbaskanlik Divani