NAV-DEM ve YJK-E’den Strasbourg’daki eyleme katılım çağrısı

634

NAV-DEM ve YJK-E, Pazartesi günü Strasbourg’da AK ve CPT önünde yapılacak eyleme katılım çağrısında bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan NAV-DEM Eş Başkanlığı, Fransa’nın Strasbourg kentinde Pazartesi günü başlayacak olan eyleme katılım çağrında bulundu.

Açıklama şöyle: “NAV-DEM (Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezleri) Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrit ve baskıları protesto etmek amacıyla Kürtler, Fransa’nın Strasbourg kentinde bulunan CPT ve Avrupa Konseyi’nin önünde süresiz oturma eylemi başlatıyor. Eylem 23.10.2017 Pazartesi günü saat:11:00’de birçok kurum temsilcilerin ve kitlesel katılımlı yapılacak bir basın açıklamasıyla başlayacak.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a dönük ağırlaştırılmış tecrit ve son günlerde sağlık-güvenliğiyle ilgili yayılan haberler üzerine, Kürdistanlılar, dünyanın ve Almanya’nın her yerinde eylemlerini her gün, her saatlerde aralıksız sürdürmektedirler.

Kürtler, Avrupa Konseyi (AK) ve İşkenceyi Önleme Komitesi’nin (CPT) önünde, 23.10.2017 Pazartesi günü güçlü bir mitingle yapılacak basın açıklamasına bütün kesimleri başta Almanya’daki Kürt Demokratik Toplum Meclislerimiz olmak üzere Tüm NAV-DEM bileşenlerini ve Halkımızı Strasbourg’a katılmaya çağırıyoruz.”