NAV-DEM, Nice Katliamı’nı kınadı

918

Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM), Fransa’nın Nice kentindeki katliama ilişkin başsağlığı mesajı yayımladı.

Vahşi saldırının şiddetle kınandığı açıklamada, “Fransız halkının acısını paylaşıyor, yaşamını yitirenlerin kederli ailelerine başsağlığı dileklerimizi sunuyor ve yaralılara ise acil şifalar diliyoruz” denildi.

NAV-DEM’in mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Kürt halkı olarak bugüne kadar  tüm dünyanın başına bela edilen Türk devleti ve Saray çetelerinin ürünü olan DAIŞ ve El Nusra gibi terör saldırılarında büyük bedeller ödemiş olan bir halkız. Bu insanlık düşmanı çetelerin hangi hükümetler tarafından dolaylı ya da doğrudan desteklenmekte olduğu dünya kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Bu tür katliamlara karşı verebilinecek en güçlü yanıt daha fazla dayanışma, farklı kimlik ve kültürlerin daha fazla sahiplenilmesi, DAİŞ, El-Nusra, Ahrar-uş Şam ve benzeri terör örgütlerine karşı tıpkı Rojavada olduğu gibi mücadeleyi yükseltmektir.

Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi NAV-DEM olarak Fransa halkına tekrardan başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Fransa halkının acısını tüm içtenliğimizle paylaşıyor ve yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.”