Montpellier ve Bordeaux’da Öcalan için eylem

617

Fransa’nın Montpellier ve Bordeaux kentlerinde, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için eylemler düzenlendi.

MONTPELLİER

Fransa’nın Montpellier kentinde yaşayan Kürdistanlılar, Öcalan’ın sağlığı ve güvenliği için eylem düzenledi.

DKTM’nin çağrısıyla Peyrou Pitot Parkı’nda toplanan Kürdistanlılar, şehir merkezindeki Comedie Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş boyunca sık sık “Bijî Serok Apo”, “Hepimiz PKK’yiz”, “Kürdistan’a statü”, “Öcalan’a Özgürlük”, “Be Serok jiyan nabe”, “Katil Erdoğan” sloganları atan eylemciler, Fransızca hazırlanan bildirileri dağıttı.

Comedie Meydanı’nda yapılan mitingde konuşan DKTM Montpellier Eşbaşkanı Zübeyde Denizhan “Unutulmamalıdır ki hepimiz Önder Apo’ya borçluyuz ve onu özgürleştirmeden, yaşamını güvenceye almadan hiç kimsenin yaşam güvencesinin olmadığının bilinci ile hareket etmeliyiz” dedi.

Eylemde yapılan açıklamada ayrıca HDP’ye yapılan darbe de yıldönümünde kınandı. Tüm siyasi tutsakların serbest bırakılması talep edildi.

BORDEAUX

Fransa’nın Bordeaux kentinde de Kadın Hareketi ve DKTM öncülüğünde Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için bir yürüyüş ve miting düzenlendi.

Aşırı yağmura rağmen yüzlerce kişinin katıldığı eylemde Öcalan’ın sağlık ve güvenliğine dikkat çekildi.

Eylem, Kürdistanlıların dostlarının mesajları ve sloganlarla sona erdi.