Lordlar Kamarası’nda ‘Öcalan’ konferansı düzenlenecek

82

ngiltere Lordlar Kamarası’nda, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın rolünün konuşulabileceği bir konferans düzenlenecek.

Birleşik Krallık Parlamentosu’nun üst kanadı olan Lordlar Kamarası, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın fikirlerinin tartışılacağı bir günlük konferansa ev sahipliği yapacak. Konferans, uluslararası komplonun 20’nci yıl dönümünde ‘Orta Doğu Krizinin Çözümü: Abdullah Öcalan’ın Düşünceleri’ adı altında yapılacak.

Konferans, milyonlarca üyesi bulunan sendikaların ‘Öcalan’a Özgürlük Kampanyası’ tarafından organize ediliyor.

ÖCALAN’IN ÇÖZÜM ODAKLI FİKİRLERİ KONUŞULACAK

Organize komitesi tarafından yapılan açıklamada, konferansın Orta Doğu krizi, Kürt sorunu ve bu sorunların çözümünde Öcalan’ın fikirleri ile rolünü, konuya hakim akademisyen ve politikacılar ile tartışılabileceği belirtildi.

Konferansta demokratik konfederalizm, Türkiye, İran, Irak ve Suriye’deki ulus-devlet krizi, Türk devletinin Türkiye ve Suriye’de Kürt karşıtılığı ve İmralı işkence sistemi gibi alt başlıklar ele alınacak.

Konferansa, aralarında politikacı, akademisyen, milletvekili ve hukukçuların olduğu farklı ülkelerden konuşmacılar katılacak.

15 ŞUBAT’TA

İşçi Partili Lordlar Kamarası üyesi ve Akademisyen Lord Maurice Glasman tarafından ev sahipliği yapılacak olan konferans, 15 Şubat Cuma günü sabah saat 09.00’da başlayıp, akşam üzeri 17.00’de sona erecek.