Kurum ve Kuruluşlara, Örgütlere ve Şahsiyetlere Çağrı,

246

Diktatör Erdoğan ve AKP-MHP Fasit devleti İmralı’da Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan’a uyguladığı tecritle Kürdistan’da savaş ve katliamı daha da derinleştirirken, Türkiye’de muhalif, aydın, demokrat ve devrimcilere uyguladığı baskıları pervasızlaştırarak İmralı tecrit sistemini tüm ülkede ve Ortadoğu’da hayata geçirmektedir.

Türkiye’de demokrasi ve özgürlüklerin gelişmesi, dört parça Kürdistan’da Erdoğan Devletin katliamlarını durdurmak, halklar arasında özgürlük, eşitlik geliştirmek ve tüm sorunlarımızı diyalog yoluyla çözmek için İmralı tecridini kırmalıyız.

DTK eş başkanı sayın Leyla Güven’in başlattığı açlık grevi 37. gününe girmekte tüm Cezaevlerinde, ülkedeki ve yurt dışındaki açlık grevleri yayılmaktadır.  Tüm bu açlık grevi eylemleri belli bir kamuoyu duyarlılığı yaratmıştır. Ancak CPT ve diğer kurumlar henüz sessizliklerini bozmamışlardır.

Ayrıca diktatör Erdoğan her türlü kirli çabayı devreye sokarak başlatılan bu hamleye karşı Kürdistan, Rojava ve cezaevlerinde saldırılarını artırarak kamuoyu tepkisinin önünü kesmek istemektedir. 13 Aralık günü Maxmur kampına ve Şengal’e dönük hava saldırıları bu saldırının bir parçasıdır.

Bu nedenle direnişimizi bir üst aşamaya taşıyarak sürdürmemiz gerekiyor. Bu temelde Sayın Öcalan üzerindeki  tecritti kırmaya dönük başlattığımız süreci açlık grevlerini, süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine dönüştürme temelinde Strasburg’da 18 arkadaşın katılımı ile yeni bir eylem sürecini başlatma kararı aldık. Kürdistan ve Türkiye halklarının özgürlüğü, savaşın durdurulması için tecritti kırmamız, bu süreçte bedel ve fedakârlık gerektirmektedir.  Bunun için 17 Aralık pazartesi günü süresiz-dönüşümsüz açlık grevini başlatıyoruz.

KCDK-E olarak başta tüm Güney Almanya ve İsviçre’deki halkımız olmak üzere, duyarlı tüm ilerici insanlığı, devrimci, demokrat, aydın ve Erdoğan zulmüne uğramış tüm muhalifleri, 17 Aralık saat 13:00’de CPT’nin önünde, Avenue de l’europe’da adresinde gerçekleştirilecek basın toplantımıza katılmaya çağırıyoruz.

KCDK-E Eş başkanlık Divanı

14 Aralık 2018