Kürtler, Aleviler ve demokratlar diz çökmeyecek

565

Ne Kürtler, ne Aleviler, ne de Türkiyeli demokrat ve devrimci muhalefet sizin önünüzde hiç bir zaman diz çökmedi ve de diz çökmeyecek.

Türk egemen sisteminin inkar, asimilasyon ve katliamlar tarihi olduğunu belirten KCDK-E, “Tekçi zihniyetli Türk devleti çok kimlikli ve çok inançlı Anadolu ve Mezopotamya coğrafyasında Türk İslam anlayışını hakim kılmak için tüm kirli yöntemleri halklarımıza karşı kullanmıştır. 2 Temmuz 1993’de Madımakta 33 insanımızı diri diri yakan bu zihniyet, DAİŞ olarak Şengal ve Rojava’da insan yakan, kafa kesen, 2016 yılında Cizre’de, Sur’da Kürdistan’daki özyönetim alanlarında bodrumlarda insanları cayır cayır yakarak tüm kirli yöntemlerle halklarımızı katletme ve diz çökertmeyi amaçlamaktadır.

Madımaktaki şehitlerimizi anarken anılarına bağlılık gereği anılarını mücadelemizde yaşatacağımızın sözünü veriyoruz. Bizler Madımak, Cizre, Sur olmak üzere tüm direniş şehitlerimizin mücadelesine sahip çıkacağız. Bizler Seyit Rıza’nın Mazlum’un, Mahir’in, Mehmet Tunç’ların, Pir Sultan’ın mücadelelerini sürdürenler olarak, Kerbela’daki Hüseyin’in Dersim’de Seyit Rıza’nın duruşunu esas alarak halkların ve inançların ortak mücadelesini yükselterek Madımak; Cizre şehitlerine layık olacağız.

KCDK-E olarak bir kez daha söylüyoruz; ne Kürtler, ne Aleviler, ne de Türkiyeli demokrat ve devrimci muhalefet sizin önünüzde hiç bir zaman diz çökmedi ve de diz çökmeyecek.