Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a uygulanan tecrit tüm Kürt Halkına Karşı Bir Saldırıdır

572

Uluslararası bir komployla esaret altına alınan Reber Apo, 20 yılı aşkın bir zamandır İmralı tecrit adasında rehin tutulmaktadır. Dünyada eşi benzeri olmayan bu uygulama her türlü haktan tamamen yoksun ağır tecrit koşullarında sürmektedir.

Reber Apo’ya uygulanan tecrit ve baskı Kürt halkı üzerinde uygulanan katliam, zulüm ve jenositle eşgüdüm halinde sürdürülmektedir. Kürt soykırımını tamamlamak için Reber Apo üzerinde korkunç bir baskı ve tecrit uygulanmaktadır. Öyle ki Önder Apo’nun sağlığı ve durumu hakkında hiçbir bilgi sahibi dahi değiliz.

Kürt Halk Önderinin demokratik ulus paradigması başta Kürdistan halkı olmak üzere Ortadoğu ve dünya halklarına umut olmuştur. Türkiye`nin demokratikleşmesi ve Ortadoğu’da sorunların çözümü, özgürlükçü eşitlikçi ortak yaşamın geliştirilmesini sağlayacak tek liderdir. Bu düşüncelerin her geçen gün daha da büyük sempati toplaması faşist Türk devletini ve uluslararası güçleri rahatsız etmiştir. Bu nedenle kapsamlı bir saldırı ve tecrit uygulanmaktadır.

Kürt halkına ve Önder Apo’ya karşı sürdürülen bu ahlaksız saldırı CPT ve Avrupa Konseyi’nin sessizliği nedeniyle diktatör Erdoğan’a cesaret vermektedir. Sözde demokrasinin beşiği olduklarını iddia eden Avrupa devletleri ve onun CPT kurumu Kürt halkı üzerindeki jenosite ve Önder Apo’ya dönük uygulanan tecride sessiz kalarak onay vermektedirler.

CPT ve Avrupa kurumları duruşlarıyla Türk devletini cesaretlendirmektedirler

Önder Apo şahsında gerçekleşen bu izolasyon ve saldırı Tüm Kürdistan ve dünya halklarına karşı uygulanan bir saldırıdır. Uluslararası güçler, özelliklede CPT şahsında sergiledikleri duruş ve tavır nedeniyle AKP iktidarıyla ortak hareket etmektedirler.

Bu nedenle KCDK-E olarak diyoruz ki, CPT ve Avrupa kurumları derhal harekete geçmelisiniz ve bir an evvel uluslararası yasalarında emrettiği sorumluğunuzu yerine getirmelisiniz.

29 Eylül günü tüm Dünya’da, Avrupa’da, Afrika’da, Avusturalya, Japonya ve Kanada’da gerçekleştirilecek “Öcalan İrademizdir, İrademize Sahip Çıkıyoruz”, “CPT ve Avrupa Konseyi Derhal Harekete Geç” yürüyüşlerine tüm parçalardan halkımızı, devrimci, demokrat, aydın, özgürlük savunucusu herkesi kitlesel katılımlarla Reber Apo’yu sahiplenme çağırıyoruz.

KCDK-E Eş başkanlık Divanı

25 Eylül 2018 Belçika