Kürdistan’da ki Sivil Katliamlara Karşı Sesimizi Yükseltelim

785

Kürdistan’da özgürlük mücadelesi karşısında başarısız olan Türk devleti şimdide Lice ve Hakkâri’de sivil halka karşı katliam politikaları ile saldırıyor. Çökertme planı doğrultusunda Kürdistan’ın köylerinde ve kırsalında katliam ve vahşeti hayata geçirmek istemektedir. Özyönetim direnişleri ile yenilgiye uğrayan AKP-MHP faşizmi tutmayan çökertme politikalarını şimdi köylerde ve kırsalda gerçekleştirmek istemektedir. Kana ve katliama doymayan faşist Türk devleti asimilasyon ve göçertme planlarını yeniden uygulamaktadır.

Hafızamız taze hiçbir şeyi unutmadık. Bu devlet 90’lı yıllarda on binleri  göç yollarına düşürmüştür. Şırnak, Lice, Kulp başta olma üzere bombalanan, yakılan, yıkılan yüzlerce ilçe ve köyü ve katledilen insanlarımızı unutmadık.

Türk devletinin Kürdistan’da ki tüm birimleri her türlü tekniği havadan ve karadan hukuksuzca sürdürerek vahşetini ve barbarlığını göz önüne sermiştir. Hukuk ve ahlak kuralarını hiçe sayarak halkımıza ve özgürlük mücadelemize karşı kullanarak sonuç almak istemektedir. Tüm bu faşist uygulamaları dünyanın gözü önünde yapmaktadır.

Halkımızın ve mücadelemizin direnişi Türk devletinin tüm kirli politikalarını başarısızlığa uğrattığı gibi özgürlük ve zafer mücadelesi sonuca çok yaklaşmıştır. AKP-MHP faşist devleti büyüyen bu özgürlük ve zafer yürüyüşü karşısında çılgına dönmüştür.  Kuzey Kürdistan, Rojava ve Şengal’de tüm kirli politikaları boşa çıkarılmış ve en son umut bağladıkları Güney Kürdistan’da ki MİT operasyonu planı da suya batmıştır. KCK yöneticilerine karşı fiyaskoyla sonuçlanan MIT komplosunda hüsrana uğrayan faşist Türk devleti, şimdi Kürdistan’da sivil halkımıza karşı katliam ve sindirme politikalarını devreye koymuş bulunmaktadır.

Bölge gericiliklerinde İran’da aynı şekilde sivil halkımıza karşı saldırılar geliştirmektedir. Bu saldırılar karşında Rojhilat halkımız serhildanla cevap vermiştir. Bane ve Rojhilat’ın diğer kentlerinde gelişen sahildarlarla sömürgecilerin politikaları karşısında dıreniş yükseltmektedir.

KCDK-E olarak başta Lice, Hakkari ve Rojhilat olmak üzere tüm Kürdistan’da sivil halkımıza karşı sömürgecilerin geliştirmek istedikleri  katliamlara karşı tüm Kürdistan’lılar ve insanlıktan yana olan demokrat ve ilerici insanları  bu ayağa kalkışı sahiplenmeye ve bulunduğumuz her yerde eylemlerimizi büyütmeye çağırıyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı
4 Eylül 2017 / Belçika