Köln’deki miting onbinlerin katılımıyla başladı

887

“Demokrasi, Barış ve Özgürlük İçin HDP ile Dayanışmayı Yükseltelim” şiarıyla Almanya’nin Köln kentinde düzenlenen miting onbinlerce kişinin katılımıyla başladı.

“Demokrasi, Barış ve Özgürlük İçin HDP ile Dayanışmayı Yükseltelim” mitingi DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, Almanya Basın Sendikası Başkanı Frank Überal’ın da aralarında bulunduğu bir çok siyasetçinin katılımıyla Deutzer Werft alanında düzenleniyor.

AABF‘nin organize ettiği, Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) ve bir çok Türkiye’li sol kurumun bir araya gelip oluşturduğu Demokratik Güç Birliği Platformunun desteklediği miting, “Faşizme karşı omuz omuza“ sloganı ile start aldı.

Mitingin yapılacağı alana, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Hep birlikte direnelim ”, “Barış hemen şimdi ” ve “Erdoğan’ın savaşı bitsin ” yazılı pankartları asıldı.

Büyük bir öfkenin hakim olduğu mitingde sık sık, “Faşizme karşı omuz omuza“, “HDP”, “Demirtaş“, HDP halktır, halk isyanda“ ve “Bijî Serok Apo“ sloganları atıldı.

Özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan mitingin açılış konuşmasını tertip komitesi Melek Yıldız yaptı

DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle‘nin konuşmasıyla devam ediyor.