KCDK’den açıklama: AFRIN İÇİN DİRENİŞİ BÜYÜTELİM!

468

Soykırımcı Türk devleti tarafından sürdürülen işgal girişimine karşı Efrin`de Çağın Direnişi kararlılıkla devam ediyor. İnsanlığın gözü önünde gerçekleşen bu barbar işgal girişimi onlarca sivilin canına mal olmuştur. Siyasi tarihi, cinayetler, katliamlar ve soykırımla lekelenmiş Türk devleti Afrin’de de çocuk, kadın ve yaşlı demeden sivilleri katlederek tüm Efrin ve Kurdistan halkını hedeflemiştir.

21. Yüzyılda insanlık suçunu işlemekten sakınmayan Türk devletinin çocuk katliamına ve Efrin halklarını soykırımdan geçirme politikasına karşı Avrupa ve dünyada yürüttüğümüz mücadele belli bir düzeye gelmiş, kamuoyunu duyarlı kılmış, Erdoğan’ın katliam ve soykırım siyasetini önemli oranda deşifre ederek çok büyük bir enternasyonalist ruh ve kolektif mücadele ortamı yarattık.

Halkların öz gücü, Afrin direnişi ile kendini yeniden yaratmakta, yeni mücadele koşullarını ortaya çıkarmaktadır. Afrin direnişi tüm Avrupa, Latin Amerika, Ortadoğu halklarında büyük bir etki yaratmış ve halklar Afrin direnişine her yönü ile destek olmaya başlamıştır. Bu da Efrin direnişini uluslarsilastirmis ve tüm ilerici insanlığın ortak direnişi ve umudu Olmuştur. Tüm bunlara rağmen Türk Devletin Efrin’de ki işgal ve Jenosidini durdurmaya yetmemiştir. Bu anlamda Afrin’de sürdürülen Türk devletinin ve Erdoğan soykırımının önüne tam geçemedik ve Efrin’de hala bombardıman eşliğinde çocuklar hunharca katledilmeye devam edilmektedir.

Afrin’i sahiplenme direnişini uluslararası kurumları ve etkin merkezleri harekete geçirme surecine evirmek zorundayız. Bir aylık süreçte ki direnişimiz önemli gelişmeler yaratmış olsa da , bunu şimdi de tümden sonuç alma mücadelesine dönüştürmek zorundayız. Bu nedenle tüm gücümüzü seferber ederek sonuç alma evresine geçmeliyiz. Eylemlerimiz her gün, her gece gerçekleştirilerek, dünyada yaşayan tek bir insanı bile habersiz bırakmamayı hedeflemelidir. Bir halk olarak soykırımdan geçerken, vicdanı olan herkesi tavır sahibi olmaya davet etmeliyiz. Bunu ancak Avrupa ve dünyadaki tüm kürdistanlı, Türkiyeli, Asuri Süryani , Ezidi, Alevi, Müslüman dünyadaki ilerici, devrimci ekolojik ve kadın hareketleri ile ortaklaşarak yürüteceğimiz direniş Türk devletin işgal ve Jenosidini durduracaktır.

Gün onurumuzu, özgürlüğümüzü, insanlığımızı, dilimizi koruma ve Kürt halkına karşı sürdürülen soykırımı durdurma günüdür. Kürt halkının bir halk ve ulus olarak ortadan kaldırılmaya dönük yapılan bu işgal günlerinde “yoruldum”, “otobüs bulamadık”, “yol uzak”, “yağmur yağıyordu”, “işe, okula, misafirliğe, başka ülkeye gittim” demek ne yurtseverlikle ne de devrimcilikle izah edilebilir. Namus ve şerefimizin ayaklar altına alındığı, kadınlarımızın bedenlerinin kasaturalarla paramparça edildiği, çocuklarımızın hunharca katledildiği bugünlerde sadece ve sadece eylemlerde, sokak ve etkinliklerde olunur. Başka türlü asla kabul edilemez.

Afrin’de zafere ulaşana kadar durmak, yorulmak, sıradan sorunlarla uğraşmak yok, bunun dışında bir gündemle uğraşmak hepimize haramdır. Tüm gündemimiz Afrin olmalı, tüm yaşam Afrin’e sahiplenme temelinde yaşanmalıdır. Bu sebeple Efrin’de direnen halklarımızın onurlu duruşunu haklı gören ve bu şerefli duruşla birlikte olmak isteyen herkesi “Çağın Direnişi” karşısında büyük direnmeye çağırıyoruz.

KCDK-E olarak halkımızın bu direnişinin ikinci aşamasında üzerine düşen tarihsel sorumluluğu yerine getirerek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu temelde kadınları, gençleri, duyarlı, yurtsever, devrimci, feminist, sosyalist, kısacası “insanlıktan, hak ve adaletten yanayım” diyen herkesi bizimle birlikte halkımızın onurlu ve şerefli direnişine sahiplenmeye çağırıyoruz.

Bu temelde 3 Mart’ta Berli’de Almanyalı dostlarımızın merkezi bir yürüyüş ve mitingi olacaktır. Alman dostlarımızın öncülüğünde gerçekleşecek olan bu eyleme Almanya’da yaşayan başta Kürt halkı olmak üzere tüm halkları bu enternasyona eyleme güçlü bir biçimde katılma, yine tüm dünyada asagdaki ülke ve sehirlerde gerçekleşecek eylemlerde soykırım, katliam ve dünyanın sessizliği kirmak için eylemlere katilarak direnişi yükseltme çağrısında bulunuyoruz.