KCDK-E’den Qamişlo’ya ilişkin acil eylem çağrısı

1123

Rojava’nın Qamişlo kentinde bu sabah düzenlenen saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yapan KCDK-E, acil eylem çağrısında bulundu.

Bugün Rojava’nın Qamişlo kentinde yapılan barbarca bir saldırının ardından onlarca Kürdistan’lının yaşamını yitirdi. Türk-Arap ve Fars devletleri tarafından sömürgeleştirilen Kürdistan halkına karşı sürdürülen soykırımın bir parçası olan Qamışlo katliamını nefretle kınarken, Avrupa’da yaşayan Kürdistan halkını ve dostlarını bu büyük katliamı protesto etme çağırıyoruz.

Yıllardır Kürdistan halkına karşı işlenen cinayetlerin, yapılan katliam ve soykırımların bir parçası olan Qamişlo katliamı dün olduğu gibi bugün de Kürt halkını demokrasi ve özgürlük mücadelesinden alıkoyamayacaktır. Tam tersine halkımıza karşı yapılan her saldırı Kürt halkının iradesini daha da bilediğini, cesaretini keskinleştirdiğini, demokrasiye ve özgürlüğe olan bağlılığını daha da artırdığını vurgularken, bir kez daha bugün tüm Kürdistan’lıları yapılan bu vahşi katliamı kınamak ve halkımızla birlikte olduğumuzu göstermek amacıyla demokratik eylem ve etkinliklere katılmaya çağırıyoruz.