KCDK-E Kürtleri Strasbourg’a çağırdı

790

KCDK-E, Strasbourg’da sürdürülen nöbet eylemi çerçevesinde yarın düzenlenecek basın toplantısı ve mitinge tüm Kürtleri davet etti.

Avrupa Konseyi binasının önünde saat 12’de başlayacak olan eylem konusunda açıklama yapan KCDK-E, uluslararası kurumlar, ABD ve AB ve diğer Batılı devletlerin Türkiye’nin kirli politikalarına sessiz kalarak suç ortaklığı konumuna düştükleri ifade edildi. Bu nedenle Strasbourg’da Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan için nöbet eyleminin sürdürüldüğünün hatırlatıldığı açıklamada nöbetin 4’üncü yılı nedeniyle yarın HDP milletvekilleri ve KCDK-E bileşenleri temsilcilerini katılacağı bir basın toplantısı düzenleneceği ve ardından da bir miting yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada “KCDK-E olarak başta Kürt halkı olmak üzere tüm devrimci, sosyalist, insanım diyen herkese çağrımız “Sayın Öcalan’ın özgürlüğü için imza veren 10 milyon insan Öcalan’ın özgürlüğünü istiyor ve cevap bekliyor” şiyarı ile Avrupa Konseyi önünde yapacağımız basın toplantısına katılma çağrısı yapıyoruz” denildi.

Açıklamada ayrıca Almanya’nın Frankfurt, Giessen, Darmstadt, Mainz, Ulm, Münih, Mannheim, Ulm, Heilbronn, Freiburg, Lahr, Stuttgart; Fransa’nın Strasbourg, Metz, Nantes, Mulhouse, Besson, Mobillier ve İsviçre’nin Bern, Basel ve Zürih’te yaşayanlar eyleme davet edildi.