KCDK-E, Alevilerin Strasbourg’daki eylemine katılmaya çağırdı

614

Avrupa Kürdistanlılar Demokratik Kongresi, tüm ilerici ve demokratları bugün Fransa’nın Strasbourg şehrinde Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu tarafından bugün düzenlenecek eyleme katılmaya çağırdı.

KCDK-E tarafından yapılan açıklamada Türkiye’de hakim düzenin bir Sünnileştirme politikası olduğu belirtilerek, AKP iktidarının Alevi örgütlenmesini, Türkiye’deki sol sosyalist muhalefeti bastırmaya çalıştığı ifade edildi.

Kürtlere karşı saldırıların yanı sıra Alevilere de Maraş ve Terolar başta olmak üzere birçok alanda saldırıların olduğunun belirtildiği açıklamada “KCDK-E olarak bir kez daha söylüyoruz; Kürtler, Aleviler ve Türkiyeli demokrat ve devrimci muhalefet sizin önünüzde hiç bir zaman diz çökmedi ve de diz çökmeyecek. Bizler direniş geleneğimizi Kerbela’daki Hüseyni duruşta, Mahirlerden, Denizlerden, Kaypakkayalardan, Kemallerden, Mazlumlardan  ve Mahmet Tunçlardan alıyoruz” denildi.

KCDK-E bu temelde Strasbourg’da bugün AKP’nin katliamcı ve faşist politikalarının kınanacağı eyleme katılım çağrısında bulunuldu.