Kassel ve Göttingen’de Öcalan için uzun yürüyüş

611

Kassel ve Göttingen’deki Kürdistanlılar, Öcalan için uzun yürüyüşe başlıyor. Münih´te de Öcalan’ın sağlık ve güvenliği için bilgilendirme standı açıldı.

Almanya’nın Kassel ve Göttingen çevresinde yaşayan Kürdistanlılar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecride dikkat çekmek için iki günlük uzun yürüyüş organize etti. Kassel Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nin organize ettiği yürüyüş, 11 Kasım Cumartesi Göttingen kenti, Gänseliesel’de saat 10.00’da başlayacak. Saat 18.00’da Hann-Münnden tren istasyonuna (Bahnhof) varması beklenen yürüyüşçüler, geceyi Hann-Münnden’de geçirecek. 12 Kasım Pazar günü Hann-Münnden tren istasyonunda başlayacak olan yürüyüşle, Kassel’e doğru yola çıkılacak. Yürüyüşçülerin saat 16.00’da Kassel merkezine ulaşması planlanırken, yürüyüş, miting ile son bulacak.

ÇAĞRI

Tertip Komitesi, Kassel ve Göttingen çevresinde yaşayan Kürdistanlıların yürüyüşe destek vermelerini ve geçiş güzergahlarında karşılama yapmalarını istedi.

MÜNİH

Münih kentinde de Öcalan’ın sağlığı, güvenliği ve uygulanan tecritte dikkat çekmek amacıyla SARA-Kadın Meclisi ve Kürt Toplum Merkezi öncülüğünde, Stachust Meydanı’nda stant açıldı.

Öcalan’ın posterlerinin açıldığı eylemde, eylemciler Öcalan’dan haber alınılıncaya kadar haftada bir gün stant eyleminin yapılacağı duyurdu.

Eylemde, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın sağlığı, güvenliği ve İmralı tecridini anlatan bildiriler dağıtıldı.