Kartal: Erdoğan kaybettiği için öfkeli

779

KONGRA-GEL Eş Başkanı Kartal, Ortadoğu’da Erdoğan’ın kaybetmeye, Öcalan’ın kazanmaya devam ettiğini söyleyerek, ‘kader süreci’nde olunduğunu belirtti. Kartal, Kürtleri Öcalan’ın özgürlüğü için harekete geçmeye çağırdı.

Fransa’nın Rennes kentindeki Demokratik Kürt Toplum Merkezinde halk toplantısı düzenlendi.

Yüzü aşkın kişinin katıldığı toplantıda konuşan KONGRA-GEL Eş Başkanı Remzi Kartal, “Erdoğan faşizmi ile birlikte Türk devleti kaybediyor, Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan’ın paradigması kazanıyor” dedi. Ortadoğu halklarının Öcalan’ın paradigmasını benimsediğini ve bunun Erdoğan’ı öfkelendirdiğini söyleyen Kartal, Türkiye’nin Rojava ve Suriye genelindeki saldırılarını hatırlattı.

‘ERDOĞAN’IN İTTİFAKLARI KAYBEDECEK’

Kartal, Ortadoğu, Avrupa ve dünyada kaybeden Erdoğan’ın Kürt düşmanlığı temelinde İran ile ittifak arayışına girdiği ve bu ittifakın da kaybedeceğini belirtti. Kartal, içinden geçilen sürecin ‘kader süreci’ olduğunu, Kürtlere dayatılan politikaların çöktüğünü, Rojava Devrimi ile birlikte Kürtlerin demokratik bir güce eriştiği ve bu demokratik gücün tüm halkların ve inançların umudu haline geldiğini söyledi.

KONGRA-GEL Eş Başkanı Remzi Kartal, Kürtlerin bu süreçte Öcalan’ı daha fazla sahiplenmesi ve Öcalan’ın özgürlüğü için harekete geçmesi gerektiğini kaydetti.