Kardeş Aile Kampanyasına Sende Katıl!

1134

Basına ve Kamuoyuna

AKP-Saray çeteleri, Kürtlerin iradesini kırmak ve teslim almak için Cizre, Sûr, Gever, Nusaybin, Şırnak, Silopi ve diğer Kürdistan kentlerini ablukaya alarak vahşice saldırdı. Fakat karşısında Kürdistan tarihinin en büyük direnişini buldu. Kürt gençlerinin öncülüğünde canla, başla kurulan barikatları aşamayan Türk devleti, tanklar, toplar, ağır silahlar ve helikopterlerle yaşam alanlarına saldırdı. Yüzlerce Kürt’ü en vahşi yöntemlerle katletti. Bodrumlarda, sokak ortasında, evinin salonunda katledilen insanlarımız, cenazesi onlarca gün sokak ortasında bekletilen şehitlerimizi, çıplak bedenleri teşhir edilen kadınları, cenazeleri tanklar ardında sürüklenen gençlerimizin hepsi hatırımızda. Hafızalarımızdan yüzlerce yıl çıkmayacak başka bir şey daha var ki, Direniş. Tüm bu vahşet karşısında Cizîr’in, Gever`in , Nusaybin`in, Sirnaxìn ,Sûr’un, Kürdistan’ın onurlu halkı ve dönemin Halk Önderi Mehmet Tunç’un ruhuyla direndi, Teslim olmadı. Mehmet Tunç ve yoldaşları “Cizîr, aylarca açlığa, susuzluğa ve saldırılara karşı AKP faşizmine karşı boyun eğmedi. Mazlumlara ve Hayrilere verdiği direniş sözüne bağlıdır ve bağlı kalacaktır” diyerek şehit düştüler.

Bizler, bedeni yurtdışında yüreği yurdunda Kürdistanlılar olarak, başından beri öz yönetim direnişlerinin sesi olmaya çalıştık. Dünya’nın dört bir yanında düzenlediğimiz eylem ve etkinliklerde hem devlet vahşetini hem de halkımızın öz yönetim talebini anlatmak için emek verdik. Şimdi sıra ülkemizin yakılıp yıkılmış ama buna rağmen onuruyla dimdik ayakta durmuş kentlerimizle dayanİşmayı ve sahiplenmeyi yükseltmeliyiz.  Çünkü Cizîrlileri, Geverlileri, Nusaybinlileri Sûrluları devlete muhtaç ettirmeyeceğiz.  Halkımızı hiçbir  onursuz  yardıma muhtaç ettirmemek için tüm özyönetim direnişindeki kentlerimizde yaşayan tüm  aileleri bir kardeş aile yapalım. Çünkü halkımız, yalnızca halkından ve onurlu insanlardan gelen dayanışma elini kabul ediyor. Onlar, direnmeye devam ediyor. Biz de o direnişe elimizden ne geliyorsa, nasıl geliyorsa, öyle katkı sunacağız.
KCDK-E (Avurpa Demokratik Kurdistanlılar Toplum Kongresi ) olarak Heyva Sor a Kurdistanê’nin belli bir süredir yürütügü kardeş Aile Kampanyasını destekliyoruz.  Belçika, Holanda, Fransa, Avusturya, Danimarka, İsviçre, Yunanistan, Romanya, Almanya, ingiltere, İsveç, Japonya, Kanada ve  Avusturalya’daki tüm toplum merkezlerimiz ve dostlarımız yeni bir hamle ile Lice, Cizre, Hezex, Sur,  Gever, Nusabin, Şırnak ve diğer tüm özyönetim direniş şehirlerimizde hiç bir aileyi kardeş ailesiz bırakmayalım.  Bunun için tüm toplum merkezlerimizin bu kampanyayi aktif yürütmeye çağırıyoruz.
Avrupa Demokratik Kürtdistanlılar Toplum Kongresi / KCDK-E   ,
Belçika 11 Temmuz  2016