Kardeş Aile kampanyasına katılalım

746

Türk devletinin soykırım operasyonları sırasında evlerinden edilen aileler için başlatılan Kardeş Aile kampanyasına herkesin katılalım.

Cizre, Sur, Gever, Nusaybin, Şırnak ve Silopi başta olmak üzere Türkiye’nin yıkım gerçekleştirdiği bölgelerdeki ailelere yardım için Kardeş Aile Kampanyası’na katılalım.

AKP Saray çetelerinin Kürtlerin iradesini kırmak ve teslim almak için başlattığı saldırıda karşısında Kürdistan tarihinin en büyük direnişlerinden birini buldu. Kürt gençlerinin öncülüğünde canla, başla kurulan barikatları aşamayan Türk devleti, tanklar, toplar, ağır silahlar ve helikopterlerle yaşam alanlarına saldırdı. Yüzlerce Kürt’ü en vahşi yöntemlerle katletti. Bodrumlarda, sokak ortasında, evinin salonunda katledilen insanlarımız, cenazesi onlarca gün sokak ortasında bekletilen şehitlerimizi, çıplak bedenleri teşhir edilen kadınları, cenazeleri tanklar ardında sürüklenen gençlerimizin hepsi hatırımızda. Hafızalarımızdan yüzlerce yıl çıkmayacak başka bir şey daha var ki, Direniş. Tüm bu vahşet karşısında Cizîr’in, Gever`in , Nusaybin`in, Sirnex’in ,Sûr’un, Kürdistan’ın onurlu halkı ve dönemin Halk Önderi Mehmet Tunç’un ruhuyla direndi, teslim olmadı. Mehmet Tunç ve yoldaşları “Cizîr, aylarca açlığa, susuzluğa ve saldırılara karşı AKP faşizmine karşı boyun eğmedi. Mazlumlara ve Hayrilere verdiği direniş sözüne bağlıdır ve bağlı kalacaktır” diyerek şehit düştüler.

Yurtdışında yaşayan Kürdistanlıların, Türk devletinin saldırganlığı karşısında ayakta kalan tüm Kürtlere sahip çıkması ve onları kimseye muhtaç etmemesi gerektiğinin belirtildiği açıklamada herkese Kardeş Aile kampanyasına katılım çağrısında bulunuyoruz.