Kaiserslautern’de DKTM etkinliği

593

Kaiserslautern’de DKTM tarafından düzenlenen etkinlikte, Avrupa’da yaşayan Kürtlere kurumlarına sahip çıkma çağrısı yapıldı.

Almanya’nın Kaiserslautern kentindeki Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM), yeni binasının açılışını yaptı. Açılışta konuşan DKTM Eş Başkanı Ayhan Çiftçi, halkın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için daha büyük bir yere taşındıklarını söyledi. Çiftçi, halka da dernek etrafında örgütlenerek şehitlere, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a sahip çıkma çağrısında bulundu.

Saarbrücken DKTM adına etkinliğe katılan Oruç Dapar da, Avrupa’daki Kürt kurumlarının önemine değindi. Dapar, “Kendimize sahip çıkmak için kurumlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor” vurgusunu yaptı.

‘ÖRGÜTLENEREK KAPİTALİZMDEN KURTULALIM’

Açılıştan sonra yapılan halk toplantısında konuşan KCDK-E Temsilcisi de, Kürtlerin Ortadoğu’da belirleyici olduğuna dikkat çekti ve uluslararası alanda tanınmalarının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Temsilci, diplomasi faaliyetlerinin önemine de dikkat çekti.

PYD adına konuşan İsa Zerdeşt ise kapitalizm felaketinden kurtulmanın yolunun örgütlenmekten geçtiğini, kurumlara sahip çıkmanın gerektiğini belirtirken, “Bu inanç ile biz kazanacağız” mesajını verdi.

Etkinlik ‘Bijî Serok Apo’, ‘Be Serok jiyan nabe’ sloganlarıyla sona erdi.