İŞGALCİ TÜRK ORDUSUNUN EFRİN’İ İŞGAL PLANINA BÜYÜK DİRENİŞLE KARŞI KOYALIM, MEYDANLARA AKALIM!

647

Kürt halkının yarattığı değerleri hedef alan diktatör Erdoğan ve işgalci Türk ordusu çatışmasızlık bölgeleri oluşturma yalanı altında İdlib’te ki Suriye El Kaidesi Heyet Tahrir El Şam’la kol kola Efrin’ i işgal etmeyi hedeflemektedir..

Bölgeye tank ve Ağır silah sevkiyatı yapan Türk ordusu ve çeteleri, saldırılarını Efrin’in Qere Baba ile Raco bölgesi Ferferkê köyü ve Pira Heşrekiya köyüne taşımıştır. Ayrıca Türk ordusu Suriye’nin Halep kenti kırsalındaki Cebel El Şêx bölgesinde askeri mühimmat, Efrin sınırına da çok sayıda tank ve zırhlı araç sevk etmektedir.

Diktatör Erdoğan işgal planları öncesi 5 ocakta Fransa ve ardından Almanya ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde ne konuşulduğu ve hangi tür anlaşmaların yapıldığı da bir soru işareti olarak ortada durmaktadır. Yine bu işgal planının görüşmelerin hemen sonrası başlatılmış olması bu kuşkularımızı güçlendirmektedir.

AKP-MHP iktidarı Efrin’i işgal planıyla açık açık Kürt halkına karşı topyekun savaş, katliam, imha ve soykırım dayatmakta ve Kürdün imhasını hedeflemektedir.

Kürt halkı  vermiş olduğu onurlu direnişi sayesinde Kobani’de heveslerini kursaklarında bırakmış, Raqa’da barbar DAİŞ çeteleri kadın öncülüklü mücadeleyle kurtararak özgürleştirmiştir. Ortadoğu halklara barış ve özgürlük getirecek başkan APO’nun fikirleriyle filizleniyor.

İŞGALCİ TÜRK DEVLETİ TOPYEKUN BİR SALDIRI SAVAŞI HALKIMIZA KARŞI BAŞLATIYOR

Topyekun savaşa karşı, topyekun direniş için sokaklara ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. Kobani ruhunu yeniden Avrupa ve dünyada canlandırarak direnişi büyütmeliyiz. Avrupa ve dünyanın dört bir yanında yaşayan Kürtler Kobani için verdiğimiz özverili mücadeleyi Efrin’ide seferberlik ruhuyla sahiplenmeye devam edeceğiz. Hiçbir güç bizim irademizi, onurumuzu ve geleceğimizi karartmayacaktır.

KCDK-E olarak başta Avrupa’daki  Kürdistanlılar olmak üzere tüm parçalardaki ve farklı görüşteki  onurlu, namuslu yurtsever Kürtler Kobani ruhu ile diktatör Erdoğan ve işgalci Türk ordusuna karşı Efrin’i sahiplenmek için dünyanın her yerinde direnişi yükseltmek için acilen sokaklara çıkarak mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.

Başta BM ve uluslararası kurumlara ve ilerici insanlığa çağrımız Türkiye’nin Efrin’e saldırı planına karşı sesiz kalmamanızdır. Sessiz kalmak bu işgal planına onay vermek demek olacaktır. AKP faşizminin yarattığı insanlık düşmanı DAİŞ’i büyük özveri ve fedakârlıkla Kürtler mücadele ederek durdurmuştur.  Tüm insanlığında DAİŞ zihniyetli AKP’nin Afrin saldırısına karşı Kürt halkıyla dayanışmasını yükseltmeye çağırıyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı

Brüksel / 14 Ocak 2018