İşgalci Faşist Türk Ordusu Rojava’da Katliam Yapıyor. Varlığına, topraklarına sahip çık!

831

İşgalci Faşist Türk Ordusu Rojava’da Katliam Yapıyor. Varlığına, topraklarına sahip çık! Faşist Türk ordusunun işgaline karşı ayağa kalk!

Türk ordusu, Cerablus’un 13 km güneyinde ve Sacur Suyu’nun 6 km kuzeyinde bulunan Bir El-Kûsa köyünde katliam gerçekleştirdi.

Faşist Türk devleti tank ve savaş uçaklarıyla Bir El-Kûsa köyünde çok sayıda sivili katletti. Alınan haberlere göre saldırıda 20 sivil katledildi ve bir çok sivilde yaralı.

ISID’i bahane ederek gerçekte Kürt halkı ve kazanımlarına top yekün saldırı başlatan Faşist AKP iktidarı ve işgalci Türk ordusu direk sivilleri hedefleyen katliamlarla işgale start verdi. Vekalet savaşı yerine direk savaşa giren işgalci Türk ordusu tank, top ve uçaklarıyla direk Rojava’yı hedef almıştır.

Hiç tereddüt yok ki bu açıkça Rojava’yı işgal girişimidir. Bu işgal dünya kamuoyu gözü önünde gerçekleştirilerek gizlenmemektedir. Sivil ve ya da savaşçı herkesi açık olarak hedefleyen bu işgal tam bir katliam saldırısıdır. Rojava halkını sindirme ve kazanımlarını elinden almayı hedefleyen bu açık savaş top yekün Kürt halkına karşı açılmış bir savaştır.

Mimbic’in Demokratik Suriye Güçlerinin tarafından çetelerden temizlenmesinin ardından başlayan bu işgal uluslararası güçlerinde onayı alınarak başlatılmış olması uluslararası güçlerin ne kadar iki yüzlü bir politika izlediklerini açığa çıkarmıştır.

Bir taraftan Kürt halk önderi sayın Öcalan’ı ağır bir tecrit altına alan ve diğer taraftan da açık bir şekilde Kürt kentlerini işgal eden ve katliam gerçekleştiren bu zihniyet bu niyetinde ısrar etmektedir.

Kürt halkını çok azgın bir saldırı ve katliam süreci beklemektedir. Faşist AKP ve işgalci Türk ordusu uluslararası desteği de alarak dünyanın gözü önünde kan dökmektedir. Gün dünyaya yeniden Kürt halkının Rojava’da ki direniş ve zafer ruhunu gösterme ve ayağa kalkma günüdür.

KCDK-E olarak tüm halkımızı, devrimci, demokrat ve insanlıktan yana olan herkesi bu faşist işgale karşı Rojava halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz. Rojava halkının kazanımları dünya halklarının ve ezilenlerin kazanımlarıdır. Kazanımlarınıza sahip çıkın. Cerablus’ta çöreklenmiş işgalci faşist Türk ordusunun Rojava’yı işgal heveslerini kursaklarında bırakalım.

Avrupa’da yaşadığımız tüm her yerde hem faşist Türk devletinin, hem Avrupa ve hem de uluslararası güçlerin iki yüzlü politikalarını teşhir edelim. Halk kahramanı Mehmet Tunç: “Ölebiliriz ama asla teslim olmayacağız. Şehadete yürüyoruz, gururluyuz, siz de bizimle gurur duyun!” sözlerini tekrar tekrar hatırlayarak mücadelemizi surdüreceğiz. Halkımız Mazlum Doğan’ın, Seyit Rıza’nın baş eğmezliğini yeniden mücadele alanlarına taşıyarak yaşatacaktır.

KCDK-E olarak tüm Demokratik Toplum merkezlerimizi ve kurumlarımızı şu andan itibaren acil eyleme ve eyleme geçemeye çağırıyoruz.

Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi / KCDK-E

26 Ağustos/ Brüksel